Pięćset plus przez PUE ZUS

Pieniądze
Tczew - Pięćset plus przez PUE ZUS
Ta wiadomość zapewne ucieszy wszystkich rodziców - od 1 lipca można składać elektroniczne wnioski o świadczenie z programu ,,Rodzina 500+" także na pierwsze dziecko i bez kryterium dochodowego. Pomocna jest tu Platforma Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS).

Od 1 lipca 2019 roku świadczenie wychowawcze (500+) będzie przysługiwało wszystkim dzieciom do 18 roku życia, bez względu na dochody uzyskiwane przez rodzinę. W przypadku rodziców samotnie wychowujących dzieci prawo do świadczenia nie będzie uzależnione od ustalenia alimentów na dziecko od drugiego z rodziców. Możliwość złożenia wniosku przez m. in. PUE ZUS pozwala na załatwienie formalności z dowolnego miejsca.

- Rola ZUS w procesie obsługi wniosku nie zmieniła się. ZUS jest jedną z instytucji, która umożliwia wypełnienie i elektroniczną wysyłkę wniosku przez swój system informatyczny. Natomiast wnioski papierowe muszą po 1 sierpnia 2019 r. być złożone we właściwym Ośrodku Pomocy Społecznej. PUE ZUS to pierwszy i największy polski e-urząd. Liczba jej użytkowników to już ponad 3 mln. Korzystanie z PUE daje użytkownikowi ciągły dostęp do wszystkich swoich danych zapisanych w ZUS. Pozwala także na łatwe generowania i przesyłanie dokumentów zgłoszeniowych i rozliczeniowych oraz pism i wniosków. Co ciekawe tą drogą można również umówić się na wizytę w ZUS, bez konieczności oczekiwania w kolejce.

W celu pełnej rejestracji profilu pracownik ZUS potwierdza (zaufanie profilu) dane osobowe nowego użytkownika PUE. Uwierzytelnienie to jest niezbędne z uwagi na ochronę danych klientów. - Regionalny Rzecznik Prasowy województwa pomorskiego, Krzysztof Cieszyński.


Szczegółowe informacje o programie ,,Rodzina 500+'' są dostępne na stronie Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, natomiast informacje dotyczące wniosku o świadczenie wychowawcze na PUE ZUS znajdą Państwo pod adresem http://www.zus.pl/program-rodzina-500

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • -2

  Vanessa_gość

  01.07.2019, 14:59

  Kiedy pierwsze wypłaty 500 plus bo mam wizytę u minikiura na tipsy żelowe a potem idę se zrobić kolejna dziarę na opalonym na solarze cielsku . Jestem madka 500+ i mam prawo do wszystkiego za pieniądze durni co zapierd........ na moje kaprysy cienkie Linki i Desperadosy.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx0.xx9 
 • _gość_gość

  01.07.2019, 19:10

  zapraszam serdecznie :)

  tnij.tcz.pl/?u=48c54d

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx2.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.