Jakie oświetlenie do inteligentnego domu? Na co zwrócić uwagę przy doborze smart oświetlenia?

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Jakie oświetlenie do inteligentnego domu? Na co zwrócić uwagę przy doborze smart oświetlenia?
Inteligentny dom to coraz częściej spotykana technologia. Pod tym określeniem kryje się szereg różnych rozwiązań ułatwiających korzystanie z poszczególnych urządzeń i instalacji, a nawet uczynienie ich bezobsługowymi. Rozwiązania tego typu oferuje wielu producentów. Czasem są to zintegrowane systemy, innym razem technologie koncentrujące się na pojedynczych elementach wyposażenia domu - np. oświetlenia. To ostatnie cieszy się szczególną popularnością. Co warto wiedzieć o inteligentnym oświetleniu? Na co zwrócić uwagę przy wyborze jego poszczególnych elementów? 
 
Inteligentne oświetlenie oferuje wielu producentów - jedną z jego linii jest Philips Hue. Różnorodność tego typu produktów sprawia, że dobór tych najbardziej odpowiednich może sprawić spore problemy. Można jednak uniknąć ich w stosunkowo łatwy sposób. By osiągnąć ten cel, najważniejsza okazuje się wiedza na temat różnic pomiędzy poszczególnymi modelami i rozwiązaniami. Jeśli jeszcze nie wiecie, jak dobrać inteligentne oświetlenie do swojego domu, a chcielibyście zrealizować podobny projekt, zapoznajcie się z naszym poradnikiem. Znajdziecie w nim wszystkie potrzebne informacje. 
 
Inteligentne oświetlenie jako część systemu smart home. Co daje ci fakt, że możesz sterować oświetleniem i np. zmieniać kolor światła?
Inteligentny dom wraz ze spełniającym wymogi tej technologii oświetleniem (dostępnym na https://www.euro.com.pl/inteligentne-oswietlenie,rodzaj!zarowka-led.bhtml ) to inwestycja przede wszystkim z komfort użytkowania. Lampy tego typu mogą włączyć się same o ustalonych porach lub kiedy zarejestrują obecność kogoś w korytarzu lub pokoju. By w pełni wykorzystać potencjał tej technologii, włącz światło w inteligentnym domu zdalnie - za pomocą pilota, aplikacji na smartfona lub gestem oraz głosem. W zależności od swoich potrzeb, możesz również tworzyć harmonogramy włączania i wyłączania światła, idealnie dostosowując jego działanie do potrzeb domowników.  
 

Jakie oświetlenie do inteligentnego domu? Zdalne sterowanie, czujniki ruchu, regulacja temperatury barwowej i inne kluczowe cechy inteligentnego oświetlenia
By dany produkt mógł zostać nazwany inteligentnym oświetleniem, musi spełniać kilka warunków. Najważniejszym jest możliwość programowania oraz zdalne sterowanie oświetleniem w całym domu. Chodzi tu nie tylko włączanie i wyłączanie, ale też regulację temperatury, stopnia zaciemnienia i innych parametrów kluczowych dla komfortu użytkowników. Inteligentne oświetlenie powinno też oferować bezobsługowe włączanie i wyłączanie poszczególnych źródeł światła w oparciu o informacje przekazywane przez czujniki ruchu. 
 
Inteligentne oświetlenie mieszkania lub domu - jak dobrać poszczególne elementy? Taśmy LED i inne źródła światła oraz inteligentne piloty

To, jakie elementy będą wchodzić w skład systemu, zależy przede wszystkim od potrzeb osób korzystających z danego budynku. Dom inteligentny ma to do siebie, że pozwala na dowolną konfigurację. W zależności od konkretnego projektu, smart oświetlenie może więc składać się z takich elementów jak:
 
- żarówki zamontowane w bocznych i górnych lampach;
- nocne lampki - dostępne na https://www.euro.com.pl/inteligentne-oswietlenie,rodzaj!lampka-nocna.bhtml ;
- taśmy LED służące jako nastrojowe doświetlenie lub reagujące i dopasowujące się do kolorów dominujących w danej chwili na ekranie telewizora;
- urządzenia umożliwiające sterowanie oświetleniem - można zrobić to między innymi za pośrednictwem aplikacji. Jednym kliknięciem w swoim smartfonie za pomocą aplikacji Google Home lub dedykowanej aplikacji zmniejszaj natężenie, włączaj i wyłączaj oraz programuj harmonogram. Poza tym do niektórych produktów - np. Philips Hue dostępne są specjalne piloty. 
 
Inteligentne oświetlenie schodów, przedpokoju i tarasu. Jakie źródło światła w tych miejscach sprawdzi się najlepiej?
Philips Hue i inne systemy inteligentnego oświetlenia mogą być użyte dosłownie w każdy miejscu domu - np. łazience, salonie, na tarasie, w piwnicy lub przy akwarium bądź terrarium. Ich zalety najbardziej docenisz jednak wszędzie tam, gdzie największe jest ryzyko wypadków - np. na schodach lub tarasie. Dzięki czujnikom ruchu światło włączy się za każdym razem, gdy ktoś znajdzie się w ich zasięgu. Smart oświetlenie to zatem sposób nie tylko na podniesienie stopnia komfortu, ale też inwestycja w bezpieczeństwo. 
 
Inteligentne oświetlenie domu - postaw na sprawdzonych producentów. Czemu warto wybrać żarówki Philips Hue 
Projektując inteligentny dom i realizując całą inwestycję należy zwrócić uwagę nie tylko na możliwości jego konfiguracji. Równie ważna jest także wysoka jakość, przez którą należy rozumieć przede wszystkim niezawodność oraz wytrzymałość. Jedną z najważniejszych wskazówek mówiących nam o tych cechach jest na pewno marka danego produktu. By w trakcie eksploatacji systemu inteligentnego oświetlenia nie spotkały cię żadne niemiłe niespodzianki, powinieneś więc wybierać wyłącznie sprawdzonych, znanych z wysokiej jakości producentów - takich jak wspomniany Philips. Szeroki wybór dobrych żarówek, taśm LED i innych elementów znajdziesz na https://www.euro.com.pl/inteligentne-oswietlenie.bhtml .
 

Powyższy tekst jest materiałem reklamowym (artykuł sponsorowany), który stworzył wyłącznie Reklamodawca. Redakcja Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zawarte w tym artykule. Chcesz zamówić taki artykuł? Zapraszamy tutaj: reklama Tczew
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • -1

  xx_gość

  16.06.2022, 12:16

  dom

  JAKI TO JEST INTELIGENTNY DOM?? Oświetlenie nic nie mówi czy w tym domu zamieszkują inteligentni mieszkańcy.BYWA TAK ,ŻE WYSTRÓJ MOŻE BYĆ INTELIGENTNY ,a w środku przekleństwa ,wulgaryzmy ,wyzwiska, alkoholizm nawet melina i wszystko co ten inteligentny wystrój i oświetlenie niszczy. Absolutnie nie można kierować się inteligentnym oświetleniem poprzez lampki ponieważ autor tej publikacji nie ma rozeznania jak to w inteligentnym chamstwie jest inteligentne oświetlenie ,które nie jest wizerunkiem w nim zamieszkałych.

  Odpowiedz
  IP: 83.8.xx0.xx2 
 • krys_gość

  07.07.2022, 11:06

  systemy do domu

  Dla zainteresowanych tematem nowoczesnych systemów ogrzewania domu polecam tnij.tcz.pl/?u=338730

  Odpowiedz
  IP: 89.73.xx8.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.