Pracowity tydzień tczewskich strażaków

Usuwanie skutków wichury (fot. Tcz.pl)
Tczew - Pracowity tydzień tczewskich strażaków
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 04.03.2019 roku do 10.03.2019 roku zanotowano łącznie 43 zdarzenia, w tym 6 pożarów, 33 miejscowych zagrożeń i 4 alarmy fałszywe.

Ważniejsze zdarzenia

05.03.2019r. - Tczew ul. Gdańska - rozpylenie niezidentyfikowanej substancji

Po przybyciu na miejsce zastano uczniów (442 os.) i personel (40 os.) Zespołu Szkół Ekonomicznych w Tczewie na zewnątrz budynku. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sprawdzeniu pomieszczeń szkoły detektorem wielogazowym, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom, które zgłosiły dolegliwości. Po przybyciu na miejsce zastępu rozpoznania chemicznego JRG 1 z Gdyni ponownie dokonano weryfikacji strefy zagrożenia, specjalistyczny sprzęt pomiarowy nie wykrył substancji niebezpiecznych. Jedna z sześciu przebadanych przez Zespół Ratownictwa Medycznego osób wymagała hospitalizacji. W zdarzeniu brały udział 3 zastępy z JRG Tczew oraz 1 zastęp z JRG 1 Gdynia.

05.03.2019r. - Tczew ul. Czyżykowska - rozpylenie gazu przez ucznia szkoły
Dwunastu uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 w Tczewie zostało ewakuowanych z powodu rozpylenia gazu pieprzowego przez ucznia w szkolnej toalecie. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sprawdzeniu pomieszczeń na parterze szkoły za pomocą mierników wielogazowych oraz przewietrzeniu korytarza i klas. Przybyła na miejsce Policja ustaliła sprawcę zdarzenia. W zdarzeniu brały udział 2 zastępy z JRG Tczew.

08.03.2019r. Szprudowo DK 91 - samochód ciężarowy poza drogą

Na miejscu zdarzenia zastano samochód ciężarowy, który wskutek silnego podmuchu wiatru został zepchnięty z drogi. Przód pojazdu znajdował się w przydrożnym rowie i opierał się zbiornikiem paliwa o krawędź rowu a przyczepiona do pojazdu przyczepa leżała przewrócona na boku, blokując jezdnię. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu terenu działania oraz na podniesieniu przodu auta za pomocą dźwigu w celu usunięcia zagrożenia rozszczelnienia zbiornika paliwa. W działaniach brały udział 2 zastępy Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Technicznego z KP PSP Tczew, 1 zastęp z Posterunku JRG Pelplin oraz 1 zastęp z OSP Gniew.

10.03.2019r. Rudno DK 91 - dachowanie samochodu osobowego
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy po dachowaniu, który znajdował się na polu ornym przy drodze krajowej nr 91. Kierowca znajdował się wewnątrz pojazdu. Działania przybyłych na miejsce zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wydobyciu kierowcy z pojazdu, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz postawieniu samochodu na koła. Po zbadaniu kierowcy przez Zespół Ratownictwa Medycznego stwierdzono, iż nie wymaga on hospitalizacji i pozostał na miejscu zdarzenia. W zdarzeniu brały udział 1zastęp z JRG Tczew, 1 zastęp z Posterunku JRG Pelplin, 1 zastęp z OSP Wielki Garc oraz 1 zastęp z OSP Rudno.

10.03.2019r. Tczew ul. Armii Krajowej - zatrucie tlenkiem węgla
Wydobywanie się tlenku węgla z piecyka gazowego w łazience było przyczyną utraty przytomności 12-letniego chłopca oraz zabrania do szpitala na obserwację pozostałych trzech członków rodziny, przebywających w tym czasie z chłopcem w mieszkaniu. Działania przybyłych na miejsce zastępów polegały na sprawdzeniu detektorem wielogazowym stężenia tlenku węgla w mieszkaniu, w którym doszło do zatrucia, jak i w innych użytkowanych w budynku mieszkaniach oraz na przewietrzeniu pomieszczeń. W działaniach udział brały 3 zastępy z JRG Tczew.

W ubiegłym tygodniu jednostki straży pożarnej z terenu powiatu tczewskiego wyjeżdżały do zdarzeń spowodowanych silnymi porywami wiatru 22 razy.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • -4

  Orp żożeł_gość_gość

  12.03.2019, 10:28

  A osp Tczew nie bierze udziału w niczym? Brzydko bardzo. Nie niosą pomocy nikomu. Widocznie nie są potrzebni. Rozwiązać. Nabór ogłaszają bo chetnych nie ma. Panie prezydncie?

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xxx.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.