Harcerska Orkiestra Dęta zagra koncert charytatywny

(fot. mat. prasowe)

odbyło się
05
09.2021
Niedziela
Tczew - Harcerska Orkiestra Dęta zagra koncert charytatywny
Harcerska Orkiestra Dęta znowu zagra! Tym razem w pięknej scenerii parku przy Centrum Kultury i Sztuki! Serdecznie zapraszamy na pierwszy od kilku miesięcy koncert w wykonaniu Harcerskiej Orkiestry Dętej pod dyrekcją Magdaleny Kubickiej-Netki. Wydarzenie odbędzie się 5 września 2021 o godz. 16.00. w parku przy Centrum Kultury i Sztuki. Usłyszymy wspaniałe kompozycje filmowe, m.in. SHALLOW, PIRATES OF THE CARIBBEAN: DEAD MAN CHEST czy CAN YOU FEEL THE LOVE TONIGHT. Podczas imprezy odbędzie się zbiórka charytatywna dla Ewy Ziółkowskiej.

Harcerska Orkiestra Dęta dla Ewy - koncert charytatywny
5 września 2021 godz. 16.00
Park za Centrum Kultury i Sztuki, ul. Wyszyńskiego 10
Bezpłatne wejściówki dostępne w Kasie CKiS od 30 sierpnia.

Ewa jest bardzo żywiołową, energiczną i radosną 10-cio latką. Zabawy z koleżankami po szkole, rolki, rower, deskorolka były na porządku dziennym. Cechuje ją niespotykana empatia. Z Rodzicami brała udział w wielu akcjach charytatywnych, których celem była pomoc innym dzieciom czy zwierzętom. Przez wiele miesięcy nie ścinała swoich pięknych włosów by oddać je dla Fundacji Rak'n'Roll, co uczyniła zaledwie 3 miesiące temu.

Teraz to Ewka potrzebuje naszej pomocy. U Dziewczynki zdiagnozowano guza pnia mózgu.
Koncert poprowadzi Kamil Wicik.HARCERSKA ORKIESTRA DĘTA jest zespołem młodzieżowym, istnieje już od 1947 roku. Wychowało się w niej i zaraziło muzyczną pasją kilka pokoleń tczewian. Obecnie w skład HOD wchodzi około 60 młodych muzyków, w większości są to uczniowie, ale także studenci i dorośli, którzy są związani z zespołem od dziecka. Niewątpliwym sukcesem Orkiestry jest zapoczątkowanie kariery wielu późniejszych muzyków zawodowych.

Zespół ma charakter tzw. concert band, czyli koncertowej orkiestry dętej z sekcją perkusji oraz basem strunowym. W swoim repertuarze posiada: muzykę filmową, aranżacje popularnych standardów muzyki rozrywkowej (gospel, jazz, rock, pop), transkrypcje muzyki poważnej, muzykę religijną oraz oryginalne kompozycje przeznaczone na orkiestrę dętą. Oprócz koncertów estradowych zespół występuje w paradach marszowych, a także bierze udział w uroczystościach patriotycznych, religijnych i harcerskich.
Dyrygentką HOD jest Magdalena Kubicka-Netka, absolwentka Wydziału Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Rytmiki Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Gdańsku-Wrzeszczu. Batutę przejęła w 2002 roku od swojego ojca Jerzego Kubickiego, który zespół prowadził przez 44 lata.
Komendantem Szczepu Harcerskiego HOD jest hm. Norbert Jatkowski.

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA