Wysprzątali brzeg Wisły. "Siódemka" ubiega się o specjalny certyfikat

Szkolny projekt (fot. nadesłane do redakcji)
Wysprzątali brzeg Wisły. "Siódemka" ubiega się o specjalny certyfikat

zobacz galerię zdjęć: 4
Szkoła Podstawowa nr 7 w Tczewie ubiega się o certyfikat szkoły przyjaznej wodzie w ramach programu Aktywni Błękitni. Aktywni Błękitni to szeroko zakrojony projekt edukacyjny dla szkół podstawowych realizowany od 2019 roku pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury, Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Misją programu jest promowanie wiedzy o zrównoważonej gospodarce wodnej, szczególnie w zakresie ochrony środowiska, ochrony przeciwpowodziowej i zapobieganiu skutkom suszy, a także dbałości o wodę i znajomości zasad bezpiecznego korzystania z rekreacji wodnej.

Jednym z wielu podjętych działań było zorganizowanie Sprzątania Terenów wzdłuż Wisły. W wydarzeniu brało udział około 150 osób: uczniowie z klas 0-III i V, ich opiekunowie, nauczyciele. Zaproszone zostały także inne szkoły oraz przedstawiciele służb porządkowych (policja, straż pożarna, WOPR) oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych działających w mieście: Wodonerzy - strażnicy wody (Kropelka Wody) i wewnętrznej przyrody oraz Dzicy Przyrodnicy. Sprzątanie nad Wisłą stało się integracją, zabawą, relaksem, a także sposobem na rozpropagowanie wiedzy na temat bezpiecznych wakacji nad wodą, Dzieciom podobały się także warsztaty przyrodnicze oraz spotkanie z Kropelką Wody.

- To był piękny słoneczny dzień, który przyniósł dużo dobra. Zebrano kilkanaście dużych worków śmieci dzięki pracy małych rączek. Worki do akcji zostały przekazane z Wydziału Spraw Komunalnych i Inwestycji Urzędu Miejskiego, w Tczewie, a śmieci bezpłatnie wywiezione przez ZUK w Tczewie i przyjęte przez ZUOS w Tczewie. Dzięki współpracy i zaangażowaniu tylu ludzi, akcja przebiegła z sukcesem i wielką radością jej uczestników. Naszym celem jest wykształcenie wśród dzieci i młodzieży poprawnych nawyków i postaw, które wraz z otrzymaną wiedzą, w przyszłości będą mogły wykorzystywać i przekazywać dalej przyczyniając się do ochrony środowiska. - mówi Aleksandra Sperling z SP 7.


W spotkaniach z najmłodszymi uczestnicy policja, WOPR i straż pożarna, którym inicjatorzy projektu dziękują za współpracę.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +4

  g_gość

  09.06.2023, 19:02

  Brawo

  Brawo dla tych maluszków :-) Szkoda,że miasto nie dba o to jak wyglądają okolice Wisły, jedno wielkie zarośnięte śmietnisko... No tak po co sprzątać- takie chaszcze, że zwykły obywatel nie dostrzeże tego syfu.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx8.xx0 
 • qq_gość

  11.06.2023, 13:58

  a IV-to klasiści mieli karę:>

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx2.xx9 
 • Qra_gość

  12.06.2023, 09:12

  super

  Super! Może inne szkoły również dołączyły i tczew bedzie czysty

  Odpowiedz
  IP: 83.8.xx0.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.