Alkohol z "kontrabandy" posłuży szpitalom do dezynfekcji

Nielegalny alkohol (fot. Policja)
Tczew - Alkohol z "kontrabandy" posłuży szpitalom do dezynfekcji
Po raz kolejny pomorska Krajowa Administracja Skarbowa przekazała alkohol etylowy jednostkom medycznym oraz Straży Pożarnej. Zgodnie z procedurą alkohol bez akcyzy byłby zniszczony, ale w czasach epidemii, służy potrzebującym jednostkom. Prawie 900 litrów alkoholu wysokoprocentowego, przeznaczonego do zabiegów dezynfekcyjnych, zostało przekazane przez Izbę Administracji Skarbowej w Gdańsku do szpitala im. Jadwigi Obodzińskiej - Król w Malborku, do Szpitali Tczewskich S.A oraz do Powiatowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim.

Alkohol przekazany jednostkom medycznym oraz Straży Pożarnej został zatrzymany podczas działań kontrolnych, prowadzonych przez funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej na terenie woj. pomorskiego.

- Działania w zwalczaniu epidemii wspierają również pomorscy przedsiębiorcy. Jeden z gdańskich przedsiębiorców przekazał dla IAS w Gdańsku 200 litrów alkoholu etylowego całkowicie skażonego, który zostanie wykorzystany do celów dezynfekcyjnych. Właściciel alkoholu zawiesił działalność a wspomniany alkohol miał przeznaczyć do zniszczenia. - informuje Krajowa Administracja Skarbowa.

200 litrów wysokoprocentowej substancji zostanie również przeznaczone dla potrzebujących instytucji do walki z epidemią.

Ten artykuł jest częścią bloku tematycznego:
Koronawirus
Nowy koronawirus SARS-CoV-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba najczęściej objawia się gorączką, kaszlem, brakiem smaku i/lub węchu, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Wirus przenosi się drogą kropelkową. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok. 15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2/3% osób chorych. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, pacjenci onkologiczni, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • +5

  jaa_gość

  17.04.2020, 09:08

  wreszcie ktoś pomyślał..

  i bardzo dobrze, powinni wszystkie magazyny przewietrzyć i przekazać potrzebującym jednostkom. w pełni popieram.

  Odpowiedz
  IP: 195.191.xx0.xx2 
 • -3

  qq_gość

  17.04.2020, 10:45

  Ja też jestem potrzebujacy. odkażać sie trzeba

  Cytuj
  IP: 87.204.xx2.xx2 
  +3

  Prawda Czasu__gość_gość_gość_g_gość

  18.04.2020, 08:09

  Polnische folklore ...

  Minister zdrowia informuje że maski będziemy nosić do momentu wynalezienia szczepionki i zaszczepienia się przez obywateli !! Hipokryzja tego człowieka przekracza granicę podłości !! Suski na pytanie dlaczego maski w ŻABCE kosztują 1,70zł , a na Poczcie 10 zł to mówi że na czymś musi zarabiać - prawo rynku ! (Wstrzymam się od komentarza )

  Cytuj
  IP: 188.147.xx7.xx0 
  +2

  Prawda Czasu__gość_gość_gość_g_gość

  20.04.2020, 08:34

  Mieszane uczucia !!

  Gdzie są maseczki dla mieszkańców Tczewa - Prezydencie Pobłocki , czyżby zawirowania w pamięci ??!

  Cytuj
  IP: 188.147.xx0.xx4 
 • witek_gość

  17.04.2020, 10:33

  bimber jest ok

  tylko oby ludzie nie oślepli od tego tam bimbru. A może o to chodzi by patrząc nie widzieli .

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx6.xx1 
 • observeur_gość

  19.04.2020, 16:15

  Taka szkoda, taka szkoda, wypija to w szpitalach zmęczone konowały i połozne, a mozna było dac na miasto i zmęczeni izolacją ludzie by tym zaizolowali sie od koronawirusa. Taka szkoda, co za marnotrawstwo.

  Odpowiedz
  IP: 5.172.xx9.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA