"Działaj Lokalnie". Ruszył nabór wniosków

(fot. mat. prasowe)
Tczew - "Działaj Lokalnie". Ruszył nabór wniosków
Fundacja Pokolenia ogłasza nabór wniosków w ramach konkursu "Działaj Lokalnie" 2020. O dofinansowanie pomysłów mogą ubiegać się minimum 3-osobowe grupy nieformalne mieszkańców oraz organizacje pozarządowe z powiatu tczewskiego. Maksymalna kwota dotacji to 6000zł.
 
W ramach Konkursu przewidywane jest przyznanie dotacji na projekty, które:

- zakładają współdziałanie mieszkańców, dzięki któremu możliwe jest osiąganie celów o charakterze dobra wspólnego;
- wynikają z konkretnych potrzeb danej społeczności;
- mają jasno określony cel, dobrze zaplanowane działania, mierzalne rezultaty i rozsądne koszty realizacji;

- przewidują takie działania, które będą kierowane do określonej grupy odbiorców, a jednocześnie będą służyć całej społeczności;
- będą realizowane wspólnymi siłami mieszkańców i instytucji życia lokalnego - samorządów, przedsiębiorców i organizacji społecznych;
- będą umiejętnie i w sposób przemyślany angażowały zasoby lokalne - naturalne, społeczne, ludzkie i finansowe.
 
Z uwagi na specyficzny okres w jakim przyszło nam wszystkim funkcjonować, dodatkowym priorytetem w tegorocznej edycji są projekty przewidujące działania zmniejszające negatywne skutki epidemii koronawirusa.
 
Wnioski o dofinansowanie można składać drogą elektroniczną do 21 czerwca za pośrednictwem strony www.system.dzialajlokalnie.pl .

 
Tylko w zeszłym roku udało się wesprzeć 15 projektów. Jako Ośrodek Działaj Lokalnie przekazaliśmy 67 000 zł na inicjatywy lokalne mieszkańców powiatu tczewskiego. Wśród zrealizowanych działań znalazły się m.in.: warsztaty integracyjne,  budowa placu zabaw z elementów odzyskanych (upcycling), warsztaty plastyczne, odnowienie i zmiana przestrzeni wokół świetlic wiejskich. Powstała także niepowtarzalna sąsiedzka książka kucharska. Katalog projektów w ramach DL jest bardzo szeroki. Zatem do dzieła! Liczymy na Waszą pomysłowość. - zachęcają Gosia Peplińska i Łukasz Rościszewski, animatorzy z Fundacji Pokolenia.
 
Więcej informacji, w tym REGULAMIN KONKURSU i zapisy na spotkania informacyjno-szkoleniowe on-line, na stronie: www.fundacjapokolenia.pl .


Działaj Lokalnie to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności
realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce
oraz Fundację Pokolenia.

Program jest współfinansowany ze środków Gmin: Gniew, Morzeszczyn, Subkowy, Pelplin i Miasta Tczewa. Finansowo wspiera go także Bank Spółdzielczy w Tczewie.

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA