Wybuch pieca, wypadki, pożar ptaszarni - tym zajmowali się strażacy

Straż pożarna (fot. Tcz.pl)
Tczew - Wybuch pieca, wypadki, pożar ptaszarni - tym zajmowali się strażacy
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 17.08.2020 roku do 23.08.2020 roku zanotowano łącznie 51 zdarzeń w tym 18 pożarów, 32 miejscowe zagrożenia i 1 alarm fałszywy.

Ważniejsze zdarzenia

17.08.2020 - Tczew ul. Spółdzielcza - pożar zabudowań gospodarczych


Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano 2 budynki gospodarcze w całości objęte pożarem oraz jeden budynek mieszkalny w którym zapaleniu uległa część elewacji. W jednym z budynków hodowane były ptaki ozdobne. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów gaśniczych na palące się obiekty oraz trzeciego w obronie na najbliżej znajdujący się budynek mieszkalny. Po ugaszeniu pożaru, rozebrano elementy konstrukcji grożące zawaleniem, pogorzelisko przelano wodą. W zdarzeniu brało udział 6 zastępów z JRG Tczew, 1 zastęp z OSP Miłobądz oraz 1 zastęp z OSP Tczew. Więcej informacji: Dramat pana Zbyszka z Tczewa. Ważna jest każda złotówka

18.08.2020 - Rakowiec - pożar mieszkania w budynku wielorodzinnym.

Na miejscu zdarzenia zastano dym wydobywający się z okna budynku wielorodzinnego. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu prądu, rota w aparatach ochrony dróg oddechowych podała prąd gaśniczy do wnętrza mieszkania. Po ugaszeniu pożaru pomieszczenia przeszukano i przewietrzono. W zdarzeniu brał udział 1 zastępy z JRG Tczew, 1 zastęp z OSP Kolonia Ostrowicka, 1 zastępy z OSP Opalenie oraz 1zastęp z OSP Rakowiec.

22.08.2020 - Kierwałd - wybuch pieca CO

Pierwszy przybyły na miejsce zdarzenia zastęp zastał palącą się kotłownię wskutek wybuchu pieca centralnego ogrzewania. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przystąpiono do podania jednego prądu gaśniczego wody na palące się pomieszczenie. Po ugaszeniu pożaru wszystkie elementy drewniane i instalacje elektryczną sprawdzono kamerą termowizyjną. W zdarzeniu brał udział 1 zastęp z JRG Tczew, 2 zastępy z OSP Morzeszczyn oraz 1 zastęp z OSP Kierwałd.

23.08.2020 - Stanisławie - wypadek samochodowy na A1

Dwie osoby w tym dziecko zostały ranne wskutek najechania dwóch pojazdów osobowych na auto, które stało na pasie ruchu, po zderzeniu z barierami energochłonnymi. Przybyłe na miejsce zastępy zastały samochody osobowe po zderzeniu znajdujące się na pasie w kierunku Łodzi i blokujące całkowicie przejezdność drogi. Wszystkie osoby podróżujące pojazdami znajdowały się poza autami. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym a po dokonanych czynnościach Policji, uprzątnięciu z jezdni porozbijanych elementów karoserii. W likwidacji skutków zdarzenia udział brał 1 zastęp z JRG Tczew, 1 zastęp z OSP Swarożyn oraz 1 zastęp z OSP Turze.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • -1

  Hehe_gość

  26.08.2020, 10:12

  Ptaszarni, a jak spłonął kibel na armii krajowej to nie pisaliście że pożar kociarni

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx7.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.