Meteor o stanie technicznym swoich autobusów

Meteor ma na terenie Tczewa 23 autobusy (fot. tcz.pl)
Tczew - Meteor o stanie technicznym swoich autobusów
"Nie widać, ale słychać", "strasznie tam zimno" - takie niepokojące sygnały przekazywali nam internauci odnośnie stanu tczewskich autobusów miejskiego przewoźnika - firmy Meteor. Sprawę przekazaliśmy przedstawicielom spółki, prosząc o wyjaśnienia.

Stan techniczny tczewskich autobusów jest częstym tematem maili naszych czytelników do redakcji. Internauci narzekają m. in. na hałas. Sygnały przekazaliśmy kierownikowi tczewskiego oddziału firmy Meteor. Obecnie w Tczewie znajduje się 27 autobusów przedsiębiorstwa (23 jeżdżą, 4 stanowią rezerwę). Ich średni wiek wynosi 15 lat.

- Chciałbym wszystkich uspokoić - stan techniczny tych pojazdów jest dobry i potwierdzony jakościowo przez regularne kontrole. Taką bardzo szczegółową kontrolę mieliśmy w ub. roku - mówi Marek Pieczewski, kierownik tczewskiego oddziału firmy Meteor.


Przedstawicielowi przewoźnika przekazaliśmy również sygnały czytelników dotyczące zimna w autobusach podczas panujących ostatnio mrozów. Co nam powiedział?

- Robimy wszystko, żeby w autobusach było ciepło. Pracują wszystkie trzy punkty grzewcze w pojazdach, a jeśli tylko pojawi się awaria, jest natychmiast usuwana. Trudno jednak utrzymać stałą temperaturę, jeśli przystanki są co kilkaset metrów i drzwi się nieustannie otwierają. Wymiana powietrza musi nastąpić - podkreśla nasz rozmówca.

Dodajmy, że styczeń był pechowy dla taboru Meteora - zanotowano trzy stłuczki autobusów (jak dodaje przedstawiciel spółki - nie z winy kierowców). Kolizje miały miejsce na ul. Armii Krajowej, Jagiellońskiej i Gdańskiej.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (46)
dodaj komentarz

  • +39

    harjokari_gość

    30.01.2013, 08:22

    W naszym państwie/mieście/gminie/powiecie/województwie wszystko tak wygląda nie tylko w autobusach. Bo wszędzie bez wyjątku wygrywa zawsze najniższa cena.

    Odpowiedz
    IP: 195.117.xx9.xxx 
  • +8

    SMAKOSZ_gość

    31.01.2013, 15:20

    NIEZŁA BEKA.

    I CO? WARTO BYŁO MARUDZIĆ NA VEOLIĘ? TERAZ NIECH WAM D**Y MARZNĄ SKORO MERCEDESY WAM NIE PASOWAŁY. NASTĘPNYM RAZEM ZANIM ZACZNIECIE NARZEKAĆ ZASTANÓWCIE SIĘ TRZY RAZY. ŻYCZĘ WSZYSTKIM MARUDOM ŻEBY PO UPADKU METEORA WYJECHAŁY NA DROGI WOZY DRABINIASTE.

    Cytuj
    IP: 164.126.xx0.xx8 
  • -13

    pracownik Veoli_gość

    30.01.2013, 08:35

    Ludzie macie pamięć bardzo wybiórczą chcecie pamiętać jak to co było fajne z Veolią. A jakoś szybko zapomnieliście te wszystkie utarczki z tą firmą. Zimno też bardzo było zimą, bo tak musi być w autobusie miejskim w czasie mrozów. Przecież za Veoli nie było wcale lepiej. Było więcej autobusów ale to już inny temat niezależny od przewoźnika jakikolwiek by to był. W naszej firmie jest taka sama bieda jak w Meteorze i tylko niektórym pracownikom jest żal że przegraliśmy przetarg na komunikację miejską. Ale z taką polityką władz naszej spółki to nic dobrego nas nie mogło spotkać.

    Odpowiedz
    IP: 84.38.xx3.xx8 
  • +28

    _gość

    30.01.2013, 13:29

    Korzystam i korzystałem z komunikacji miejskiej

    Średni wiek autobusów Veolii był o 10 lat mniejszy niż Meteora. Po Tczewie jeździły nowoczesne Mercedesy, Volvo i 1 nowy Autosan i 1 nowy Jelcz. W większości autobusów działała klimatyzacja latem, a zimą ogrzewanie działało znacznie wydajniej. Fakt - było się do czego przyczepić. Bywało że i nowy Mercedes się popsuł. Ale nie ciekło z dachu, nie śmierdziało od przepoconych od 15 lat siedzeń, było czyściej. Piszesz o utarczkach. Każda firma dba o swój interes. Z tego co pamiętam problemy zaczęły się od wprowadzenia karty miejskiej. System nie naliczał opłat od wielu mieszkańców, często nie działał wcale (co potwierdził audyt) i Veolia postawiła ultimatum - albo szybka naprawa, albo proces sądowy o odszkodowania. Postawiło to w niezręcznej sytuacji Pobłockiego który chciał uniknąć odpowiedzialności za nieudolne wprowadzenie systemu. Efekt był taki że w nowym przetargu wprowadzono zapisy niekorzystne dla Veolii - które sprawiły że większość jej taboru nie spełniała wymagań. Przy okazji by ułatwić innym przewoźnikom zlikwidowano kryterium wieku - to dlatego po Tczewie jeżdżą zdezelowane autobusy. Od tego czasu żywię do Pobłockiego wielką niechęć. Takie zagrywki są nie w porządku. Kursów coraz mniej, bilety drożeją. rachunek musi się zgadzać. Same plusy tej polityki prawda?

    Cytuj
    IP: 37.209.xx9.xx5 
  • +42

    ss_gość

    30.01.2013, 08:43

    meteor

    Stan techniczny dobry to czemu opady dezczu sa wewnatrz autobusu dobrze ze mroz odpuscil bo widzieoismy by stalektyty jak w jaskini

    Odpowiedz
    IP: 109.197.xx8.xx9 
  • +7

    zawsze w drodze_gość

    30.01.2013, 14:05

    Chcesz zmian...

    ...to dzwoń do Inspekcji Transportu Drogowego. Dzwoń gdy jest zimno w autobusie, gdy leje się na głowę. Gdy autobus jest brudny, kopci, cieknie z niego olej. Gdy kierowca pali, je lub używa telefonu w czasie jazdy! Gdy kierowca weźmie pieniądze a nie wyda biletu. Był ostatnio taki przypadek opisany w Gazecie Tczewskiej i nikt nie zareagował! Skandal!!! Jestem pewien, że po kilkudziesięciu telefonach przewoźnik by się zmienił ..... lub zmieniono by jego!!!! Dzwoń (0-58) 524-12-80, tam tylko czekają na takie perełki!!!!

    Cytuj
    IP: 84.52.xx4.xx4 
  • +36

    van_gość

    30.01.2013, 08:49

    te autobusy to ruina i trzeba to nagłosnic

    Jakoś jak była veolia to było ciepło i drzwi tak samo się otwierały. Pobłocki nie daruje ci sprowadzenia tego bydła spod krakowa!!!

    Odpowiedz
    IP: 46.113.xx1.xx1 
  • +30

    gosc_gość

    30.01.2013, 08:55

    A tak wogule to smierdzi papierosami w tych autobusach. Wczoraj byłem świadkiem,jak kierowca autobusu jadąceg na zajezdnie przed godz.17 palił papierosa.Cos z tym pracodawca powinin zrobić!!!

    Odpowiedz
    IP: 80.254.xx8.xx7 
  • +13

    krola_gość

    30.01.2013, 13:37

    dokladnie!

    smierdzi fajkami! raz wracalismy z galerii i nie dalo sie wytrzymac! sam dym papierosowy!

    Cytuj
    IP: 109.207.xx2.xx1 
  • +27

    Janka_gość

    30.01.2013, 09:03

    autobusy

    Nie chodzi mi już o stan techniczny autobusów ale o traktowanie pasażerów przez kierowców. Rano czekając na autobus o 4,37 z Czyżykowa stoi się w mrozie patrząc jak kierowca siedzi sobie w autobusie i ma gdzieś marznących ludzi podjeżdża na ostatnią minutę Wogóle zachowanie kierowców jest skandaliczne

    Odpowiedz
    IP: 153.19.xx9.xxx 
  • +21

    marecki43_gość

    30.01.2013, 09:11

    Tak już kiedyś było.

    Jak czytam tłumaczenia przedstawiciela firmy "Meteor" to przypominają mi się czasy kiedy można było zgłaszać swoje uwagi a i tak nikt się tym nie przejmował. Podobnie teraz. Można zauważyć, że jednak większość mieszkańców narzeka na przewoźnika ale oczywiście kończy się tak jak w powyższym artykule. Wszystko jest ok, kontrole to potwierdzają itd. Skoro jest tak dobrze, to dlaczego ludzie narzekają, coś w tym jednak jest. Mimo wszystko gratuluję firmie dobrego nastroju. Byliście najtańsi i to niestety widać, słychać i czuć. Miłego dnia.

    Odpowiedz
    IP: 78.88.xx5.xx6 
  • -2

    Aszka

    30.01.2013, 09:12

    Jaki kraj, takie autobusy...(...)

    Odpowiedz
    Uż. zarejestrowany 
  • +18

    miasto_gość

    30.01.2013, 09:13

    zaoszczędzić parenaście tysięcy - jakim kosztem? naszym....

    Odpowiedz
    IP: 78.88.xx5.xx7 
  • +13

    toporek_gość

    30.01.2013, 09:26

    - Robimy wszystko, żeby w autobusach było ciepło. Tłumaczcie się tłumaczcie i tak wam to nic nie pomorze wrócicie skąd przyszliście czyli z nikąd. No przepraszam fred przyszedł ze stróżówki.

    Odpowiedz
    IP: 83.11.xx5.xx2 
  • +13

    fgjmndf_gość

    30.01.2013, 10:01

    "- Robimy wszystko, żeby w autobusach było ciepło"

    ale jak je zima to musi byc zimno, take je prawo natury...

    Odpowiedz
    IP: 77.115.xx6.xx0 
  • +19

    justka!!!!_gość

    30.01.2013, 10:21

    dobry stan techniczny chyba nimi nie jeżdżą!!!!

    ciekawe czy któryś z tych panów jechał do pracy stojąc przy samych drzwiach, które w dodatku nie były zamknięte !!!! te autobusy to jakiś kiepski i tani żart naszego miasta !!!! masakra

    Odpowiedz
    IP: 84.38.xx6.xx7 
  • _gość

    30.01.2013, 10:25

    Jeśli wszystkie drzwi otwierają się co kilkadziesiąt sekund i czas, w którym te drzwi są otwarte jest dłuższy niż czas jazdy z zamkniętymi drzwiami między poszczególnymi przystankami, to nigdy w autobusie nie będzie ciepło. Po otwarciu drzwi robi się przeciąg i nagrzane powietrze wylatuje. Z resztą Tczew jest małym miastem i dlatego przystanki są blisko siebie i nigdy się w autobusie powietrze nie nagrzeje.

    Odpowiedz
    IP: 213.17.xx8.xx5 
  • -12

    v69v_gość

    30.01.2013, 10:28

    wwwww

    Panie Marku nie przejmuj sie tymi skargami sa tacy którzy powinni naprawde tej kraj opuscic najlepiej za ural tam zobacza co to jest zima . Oni terz czekaja na gosci otwieraja drzwi i okna i zawsze maja te sama temperature. T sa osoby którym mózg marznie w lecie , 2 lata temu pisali o weoli teraz dalej to robia nic dziwnego ,,jakie społeczenstwo ,taki przewoznik ze do du..y to inna sprawa .Wytłumacz pan tylko dlaczego kierowcy musza pracowac po 12 godzin i za 1300 to moze duren jeden z drugim sie przyjmie oni sa zawsze kulturalni po tym co pisza to ,,dody ,,nie przeskocza...pozdrawiam...

    Odpowiedz
    IP: 78.88.xx6.xx7 
  • +1

    SMAKOSZ_gość

    01.02.2013, 08:19

    DO SZKOŁY PROSTAKU!

    ANALFABETA I TYLE. JAK MOŻNA W TRZY-LITEROWYM SŁOWIE WALNĄĆ BŁĄD ORTOGRAFICZNY? DO SZKOŁY PROST..U!

    Cytuj
    IP: 31.175.xx4.xx6 
  • +5

    pasazerka_gość

    30.01.2013, 10:56

    Do Janki

    W VEOLI pracowali kierowcy co do pasazerow odnosili sie w sposob wulgarny.Mnie kierowca Veoli Pan HENRYK kalkowski chcial wyrzucic z autobusu na wyskosci szkoly nr 8 ,za to ze zwrocilam uwage ,ze rozmawia podczas jazdy i nie przestrzega zasad w autobusie ,zglosilam to jego przelozonym i co stwierdzili ,ze to dlugoletni pracownik i jakby za taka dluga prace w firmie nalezy sie mu odpuscic. do dnia dzisiejszego wyzywa mnie na ulicy odgrazajac sie za to ,ze o jego zachowaniu dowiedziala sie Prezes Zarzadu ;Wracajac do zachowania kierowcow u przewoznika METEOR to wiele z nich do pracy przeszlo z Veoli,wiec z takim podejsciem do pracy jak byl nauczony w VEOLI.veolia stracila zaufanie wsrod spoleczenstwa TCZEWA wlasnie za chamskie zachowanie kierowcow, gdyz tabor byl bez zastrzezen.

    Odpowiedz
    IP: 93.31.xx3.xx1 
  • +20

    dojezdna_gość

    30.01.2013, 11:35

    ciepło i kultura w autobusach

    Dojeżdżam komunikacją miejską od poniedziałku do piątku od ponad 4 lat i o obecnym przewoźniku firmie METEOR nie mam najlepszego zdania. 2 stycznia w autobusie lini 12 było tak zimno, że opadający z butów śnieg nie topniał, a dodam iż podróżuję na trasie Dworzec - Osiedle Witosa. Śnieg skrzypiał pod nogami w równym stopniu jak na chodniku. A przedwczoraj kierowca autobusu tej samej lini o godz. 7:12 z Dworca jechał z nami jak z przysłowiowymi "kartoflami" na pytania pasażerów dlaczego jedzie z 4 minutowym o dziwo "przyspieszeniem" raczył jedynie burkać że przechyliła mu się buda i czy na wyświetlaczu nie widać że to autobus nr 12. Dodam, iż część pasażerów mogła pomarzyć o zabraniu ich z przystanków bo albo kierowca nie zauważał biegnących pasażerów albo od przystanku przy ul. Armii Krajowej walczył z nie mogącymi się otworzyć drzwiami i krzyczał na pasażerów, że mają sobie sami z nimi radzić. Rozumiem rozdrażnienie kierowcy, iż przychodząc do pracy nie ma sprawnego jej narzędzia, ale nie jest to winą pasażerów, którzy chcę zaznaczyć płacą za ten przejazd i w zamian za to oczekują kultury prowadzącego pojazd i może nie sauny, ale chociażby odrobiny cieplejszego powietrza niż na zewnątrz.

    Odpowiedz
    IP: 79.190.xx7.xx4 
  • -10

    _gość

    30.01.2013, 12:15

    JA o Tobie też nie mam dobrego zdania.

    Cytuj
    IP: 5.173.xx9.xx0 
  • +12

    _gość

    30.01.2013, 11:46

    a to ciagle palenie papierosów przez kierowców w kabinach autobusu? ze wchodzisz do autobusu i zaraz wychodzisz bo udusic sie można, bo za ciężko im wyjść na zewnątrz. A co do przystanków i zatrzymywania sie to zwłaszcza na trasie przez stare miasto, niewielu kierowców zatrzymuje sie na przystankach. Zachowują sie jakby były one na zadanie przeciez nie sa.

    Odpowiedz
    IP: 94.254.xx3.xx3 
  • +7

    _gość

    30.01.2013, 11:54

    Gdy z początkiem 2012roku, autobusy przewoźnika METEOR, wyjechały na Tczewskie drogi (już pierwszego dnia z opóźnieniem :)), to pogoda również nie była sprzyjająca.. W styczniu, jak to w styczniu-też trochę mroziło. Ale nie pamiętam takiej sytuacji, zeby wsiadając do autobusu i po dobrej 'chwili' jazdy, cały czas leciała mi para z ust, spowodowana zimnem! A teraz? Teraz to jest normalne. Co do ciepła w autobusach mają częste przystanki, skoro gdy dotknie się grzejników (jeżeli można to tak nazwać) w autobusach, to są one zimne ;) Gdy jest temperatura minusowa, to w autobusie sporo ludzi siedzi w rękawiczkach i cały czas rozgrzewa się trąc ręką o rękę :) Ale nie ma tego złego (..), gdy kierowca 'próbuje' wjechać na zatoczkę, to zdarza mu się taaaaaaak pojechać po krawężniku, że człowiekowi od razu robi się gorąco! :) Pozdrawiam!

    Odpowiedz
    IP: 78.88.xx7.xx6 
  • +7

    _gość

    30.01.2013, 13:09

    pan który mówi że stan techniczny jest ok no to dlaczego,czuć zapach benzyny P Pieczewski chyba nie korzysta pan z komunikacji o godz 5 .15 proszę niech pan pojedzie raz czy dwa a przekona się pan w jaki autobus pan wejdzie zimny i brudny dlatego nigdy nie siadam bo nie są chyba sprzątane a jeśli nawet to tylko po łepkach no zapraszam na ranną przejażdzkę a latem wolę jedzdzić rowerem .Pozdrawiam p .Pieczewskiego .Pzsażerka z przymusu .

    Odpowiedz
    IP: 46.134.xx3.xx1 
  • +10

    uczennica_gość

    30.01.2013, 14:02

    Mi również przeszkadza stan techniczny pojazdow+zachowanie kierowców. Moze to roznie zabrzmiec, ale nie mam zadnych zastrzezen do pracy pań-kierowców, które sa mile, poczekaja na spoznionego pasazera i ogolnym zachowaniem zyskują sympatie. Nie moge jednak nie wspomniec o jakosci przewozów. Autobusy się spozniaja, przemakaja, ostatnio coraz czesciej drzwi sie nie domykaja,a ich chwilową naprawa zajmuja sie pasazerowie. Nie wierze, ze w normalnych warunkach te autobusy przeszlyby kontrole.. ale jak zawsze w naszym panstwie wladze oszczedzaja na czym sie da. Przy nastepnych wyborach zdecydujmy lepiej, a nie ciagle te same twarze, ktore od wielu lat zarabiaja na "bawieniu sie w polityke", bo ich rządy wygladają jak zabawa..

    Odpowiedz
    IP: 178.183.xx8.xx6 
  • +10

    Marcin_gość

    30.01.2013, 14:58

    Meteor o stanie technicznym swoich autobusów

    szarpanie przez automatyczną skrzynie biegów to nie jest normalne panie Marku Pieczewski

    Odpowiedz
    IP: 81.210.xx6.xx6 
  • +12

    Marcin _gość

    30.01.2013, 15:02

    autobusy meteora

    panie Marku Pieczewski autobusy pozotawiają wiele do życzenia i niech pan nie kłamie że wszystko jest ok skrzynie biegów szarpią jest zima i zimno w tych ruinach podziękować możemy panu prezydentowi pobłockiemu byłemu kierownikowi veoili to dzięki niemu mamy takie autobusy

    Odpowiedz
    IP: 81.210.xx6.xx6 
  • +6

    niunia

    30.01.2013, 16:10

    opady i inne cudy ;)

    To, że jest w autobusach zimno to jedno, ponad to wyjący silnik, częste awarie drzwi oraz tablic informacyjnych to drugie, ale opady atmosferyczne w autobusie to już przesada. Nie po to płacę za bilet by moknąć podczas jazdy. Ktoś kto śmie mówić, że stan techniczny taboru przewoźnika zwanego Meteor jest dobry, chyba stwierdził to na podstawie fotografii i nie miał wątpliwej przyjemności być pasażerem w owym kosmicznym autobusie. O kulturze kierowców oraz kontrolerów nie chce mi się już nawet pisać.

    Odpowiedz
    Uż. zarejestrowany 
  • +7

    leo_gość

    30.01.2013, 16:10

    Do Pana Marka Pieczewskiego kierownika meteor ,czy kierowcy pracujący w tej firmie są z urzędu pracy czy z łapanki pod biedronki bo już nie wiem .Niedawno jadąc do pracy wsiadł pasażer bez biletu , po kłótni z kierowcą kierowca zgasił silnik i powiedział że nie pojedzie bo ten gapowicz nie ma biletu i tak staliśmy 30 minut w autobusie działy się sceny jak z horroru krzyki wyzwiska prawie ludzie kierowcę pobili ,cz veolia była zła teraz nawet tych kierowców nikt nie kontroluję nawet skargi nie ma gdzie złożyć na taką sytuacją bo biuro jest gdzieś na śląsku czynne do 15 -tej ,a propo kontrolerów ,czy można sprawdzać bilety pod wpływem alkoholu ,bo czasami czuć

    Odpowiedz
    IP: 84.38.xx2.xx5 
  • +9

    Elo_gość

    30.01.2013, 17:03

    Zagrożenie dla podróżnych

    Do tego w kilku autobusach nie otwierają się drzwi. Co by było gdyby trzeba było szybko ewakuować autobus? Np w trakcie wypadku? Te 20 letnie Meteory to złom! Dziękuję Panie prezydencie Pobłocki!

    Odpowiedz
    IP: 37.209.xx5.xx7 
  • +6

    Wiolex

    30.01.2013, 17:21

    kolejna perełka :)

    Jeżdżę codziennie autobusami, więc nie raz spotkałam się z podobnymi przypadkami, które opisujecie, ale zdarzyło się też coś innego, w tych niby kontrolowanych autobusach. Jednego dnia wyjeżdżamy z Jedności Narodu, w autobusie czuć smród, jakby się coś paliło, patrzę przez okno leci dym od strony silnika. Ale spoko przecież autobusy mają aktualne przeglądy. Dobrze, że nie jechałam dalej, bo kto wie jak by się zakończyła ta podróż.

    Odpowiedz
    Uż. zarejestrowany 
  • +6

    a_gość

    30.01.2013, 17:41

    Rozumiem,że jest zimno w autobusie - na temperaturę można przymknąć oko,ale skujcie chociaż ten lód na posadzce ,jak ostro przymrozi.;)

    Odpowiedz
    IP: 109.197.xx8.xxx 
  • +8

    Lol_gość

    30.01.2013, 17:42

    JA bym po pierwsze sprawdził jaki hałas w "db" one wydają.

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx5.xx8 
  • +13

    stas _gość

    30.01.2013, 18:17

    a moze przegonic tych dziwnych przewoznikow i stworzyc komunikacje miejska z prawdziwego zdarzenia. nie jakies przetargi ,ktore wygywa firma niewiadomo skad. prawdziwa miejska ''panstwowa''komunikacja.przedewszystkim odbudowac pks ktory zostal zniszczony.

    Odpowiedz
    IP: 89.200.xx8.xx4 
  • +1

    Znawca sytuacji_gość

    30.01.2013, 19:52

    Po pierwsze Pan Pieczewski o godzinie 5.15 jeszcze śpi a nie jeździ autobusem po za tym nie jeździ autobusami nigdy bo do tego służy mu żółty służbowy fiat punto. Po drugie kierownikiem został przez przypadek i tylko dlatego żeby przyciągnąć kierowców z veoli którzy bali się przyjść do pracy do prywaciaża w obawie że robota będzie nieznośna i kanty na wypłatach. Gdyby nie to pewnie dalej by siedział na bezrobociu po tym jak podziękował mu veolia. Zostawcie chłopa w spokoju bo naprawdę niewiele może.

    Odpowiedz
    IP: 83.20.xx5.xx9 
  • +4

    ---_gość

    30.01.2013, 20:40

    ---

    o palących kierowcach szkoda gadać, szczególnie kiedy podjeżdżają na dworcu, kanary też o kulturze nie słyszeli, mimo, że co tydzień są inni, jeszcze autobus nie ruszy z przystanku, a oni szybko rozbiegają sie po autobusie i sprawdzają bilety, niczym dzikusy!!! a co z kartami miejskimi? przecież jesli wsiadam do autobusu, pobiera mi 1,56zł, przy wysiadaniu też pobiera 1,56zł, no i kiedy przesiadam w ciągu 15 minut do drugiego autobusu powinno być pobrano 0,00zł, a tutaj szok znowu pobrało 1,56zł, więc zamiast jechać za 1,56zł z przesiadką podróż taka kosztuje to1,56zł razy 3!!!!!!!!!!!! więc to prawie 6zł!!!! dlaczego kierowcy zmieniają te elektroniczne kasowniki zanim autobus dojedzie do przystanku końcowego!!!!!!!!!!!!!!! wiem, że dużo osób skarży się na takie oszukiwanie pasażerów!!!!!!!!!!!!! coś trzeba z tym zrobić, a poza tym kierowcy jeżdżą jak z worami ziemniaków i są bardzo nieprzyjemni,zatrudniają emerytów, którzy nawet nie widzą, że jadą z otwartymi drzwiami, raz nawet chłopak wypadł, a co jeśli nie byłoby śniegu tylko wypadłby na taki przystanek???????? kto płaciłby mu odszkodowanie ~~~~~~~~~~

    Odpowiedz
    IP: 83.7.xx7.xx1 
  • +1

    Paulina_gość

    30.01.2013, 21:02

    Stare autobusy miały grzejniczki przy siedzeniach , nikt wtedy nie narzekał na brak ciepła i stan techniczny , poza tym stare autobusy veolii były o wiele wygodniejsze więc dlaczego nie można tych aubobusów zamienic ?

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx2.xx4 
  • +1

    TCZEW_gość

    30.01.2013, 21:19

    TCZEW

    Jasne, że w Veolii było 100 razy lepiej, było więcej autobusów, w zimę było w nich duzo, duzo cieplej, hałasu wgl nie bylo , autobusy cicho chodziły a w tych Meteorach siedąc z tyłu to ja samego siebie nie słysze... Mało miejsca, na tzw. " czwórce " mieszczą sie 2 osoby ledwo a co dopiero cztery... na nie ktorych siedzeniach to jest tak siesno ze trzeba usiasc na 2 miejsca ale i tak nogi są nie wiadomo jak wygięte.. Kasowniki to wgl nie mowie jak wygladają,,, Połowa czytnikow to nie działa.. Drzwi w autobusach to kierowcy muszą czasami ręcznie zamykac , widzialem to pare razy... ogólnie padaczka.. ale jak wiadomo POLSKA... " tańsze, lepsze "

    Odpowiedz
    IP: 84.38.xx9.xx3 
  • +1

    ._gość

    30.01.2013, 23:04

    .

    METEOR = Wielka lipa !

    Odpowiedz
    IP: 84.38.xx1.xx8 
  • -1

    kiedys jezdzilem_gość

    31.01.2013, 02:07

    Gdynia

    Niech prezydent zerwie umowe z meteorem i postawi u nas nowoczesne solarisy ktore jezdza po gdyni. czyste, komfortowe, nowoczesne, cieple, bez kapiacych dachow, z kilmatyzacja. ale nie p. poblocki woli oszczedzic pare groszy i dac nam jakiegos meteora ze starymi gratami. Ostatnio jadac przez gorki przemyslowe, w autobusie tak trzeslo jak na off road , a szyba ewakuacyjna myslalem ze zaraz wyleci. giela sie jak pleksa. po 2 smierdzi ropą , papierochami, potem i staroscia. juz wole stare czerwone autosany i zolto czerwone jelcze . i jak tu tczew chce mianowac sie nazwa podwale trojmiejskie ? zenujace.

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx5.xx5 
  • +2

    camicaze

    31.01.2013, 09:28

    Meteor

    Przecież było to do przewidzenia. Wcześniej już było wiadamo jaki tabor i w jakim stanie posiada firma Meteor,. Nikt tym się wtedy bardzo nie przejął, bo najważniejsze wtedy było to, że tanio oraz to, że autobusy są w barwach miasta Tczewa - piękny wizerunek, gdy popatrzy się na jakiegoś zdezelowanego Man-a prawda? Jestem ciekawy czy Ci, którzy dopuszczali tą firmę, też z niej z zadowoleniem korzystają? Jżeli zdarzy im się jeździć tymi autobusami, to niech się im dokładnie przyjrzą co za, nie obawiam się użyć słowa złom wozi u nas mieszkańców. Ile to jeszcze pozostało, 3 lata...?

    Odpowiedz
    Uż. zarejestrowany 
  • szofer_gość

    01.02.2013, 22:15

    Cała prawda

    Co wy tutaj wypisujecie? Po 1 kierowca nie ma obowiązku czekać na biegnącego pasażera, w przepisach jest wyraźnie napisane, iż pasażer powinien oczekiwać na autobus stojąc na przystanku. Gdybym chciał czekać na każdego spóźnialskiego to bym jechał godzinę w jedną stronę. Po 2 kierowcy podjeżdżają na przystanki początkowe minutę lub dwie przed odjazdem, bo jak sami piszecie jest w wozie zimno więc unikamy stania z otwartymi drzwiami, ponieważ podczas mrozów szybko się wychładza wnętrze pojazdu. My niestety musimy spędzać w nim nawet do 12 godzin, myślicie że to dla nas takie przyjemne??? A co do stanu technicznego biorąc pod wzgląd wiek autobusów, jest dobrze. Prawda ogrzewanie nie jest rewelacyjne, ale cóż wiek robi swoje. Poza tym wszystkim za taką odpowiedzialną pracę wynagrodzenie też nie jest rewelacyjne, średnia jałmużna to 1500zł więc jaka płaca taka praca.

    Odpowiedz
    IP: 84.38.xx6.xx1 
  • Lena_gość

    21.07.2014, 14:58

    autobus przystosowany dla osób niepełnosprawnych

    czy Meteor ma autobusy przystosowane dla osób niepełnosprawnych, bo nigdzie nie mogę uzyskać takich informacji?

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx8.xx3 
  • Masakea_gość

    15.10.2016, 23:20

    Autobus!

    Czekalem dzis z dziewczyna na 3 i przyjechala 4 wiec nie wsiadalismy i po chwili odjezdzal i zmienil na 3 Masakra musialem isc z nia do domu z buta. Masakra.. kogo oni zatrudniaja!!!!!!

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx7.xx7 
  • Rogi

    16.10.2016, 16:36

    Ciekawe co teraz by powiedział Pan kierownik o stanie autobusów.

    Odpowiedz
    Uż. zarejestrowany 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.