37 zdarzeń w kronice strażackiej

Straż pożarna na Jedności Narodu (fot. Tcz.pl)
Tczew - 37 zdarzeń w kronice strażackiej
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.


Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 17.05.2021 roku do 23.05.2021 roku zanotowano łącznie 37 zdarzeń w tym 5 pożarów oraz 32 miejscowe zagrożenia.

17.05.2021 - Damaszka - pożar stodoły

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano stodołę w pełnym rozgorzeniu oraz objętą pożarem ścianę i dach budynku mieszkalnego w trakcie budowy na sąsiedniej działce. W pobliżu znajdował się budynek mieszkalny, gospodarczy oraz las. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądów gaśniczych na palący się budynek stodoły oraz ścianę pobliskiego budynku mieszkalnego. Ratownicy działali w aparatach ochrony dróg oddechowych, zasilanie w wodę prowadzono przez dowożenie wody z hydrantów oraz zbudowanie punktu czerpania wody z pobliskiego zbiornika wodnego. Nikt nie został ranny. W zdarzeniu brały udział 2 zastępy z JRG Tczew oraz po 1 zastępie z OSP Turze, OSP Swarożyn, OSP Małżewo i OSP Dalwin.

20.05.2021 - Tczew, ul. 1 Maja - wypadek drogowy z udziałem pieszych

Na miejscu zdarzenia zastano dwie osoby na jezdni potrącone przez samochód osobowy oraz samochód osobowy blokujący pas ruchu. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz razem z Zespołem Ratownictwa Medycznego udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym. Kierowca pojazdu nie wymagał udzielenia pomocy medycznej. W zdarzeniu brał udział 1 zastęp z JRG Tczew.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

  • Dozorca i pracownik lini prod._gość

    25.05.2021, 17:54

    A osp tczew nic no cin?

    Odpowiedz
    IP: 83.8.xx1.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.