Pracowity tydzień tczewskich strażaków

Pożar w Pieniążkowie (fot. OSP Gniew)
Pracowity tydzień tczewskich strażaków
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.


Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 18.09.2023 do 24.09.2023 roku zanotowano łącznie 29 zdarzeń w tym 7 pożarów, 22 miejscowe zagrożenia.

18.09.2023 r. - Tymawa - rżysko
Na miejscu zdarzenia zastano pożar rżyska. Działania strażaków polegały na podaniu pądu gaśniczego na palące się pole. W działaniach brały udział: 1 zastęp z OSP Tymawa oraz 1 zastęp z OSP Gniew.


19.09.2023 r. - Tczew ul. Stefana Żeromskiego - pożar auta
W godzinach nocnych doszło do pożaru samochodu osobowego. Na palący się pojazd podano jeden prąd wody w natarciu. W zdarzeniu nikt nie został ranny, W działaniach brały udział: 1 zastęp z JRG.

20.09.2023 r. - Zajączkowo - pożar wagonu kolejowego
Na bocznicy kolejowej doszło do pożaru wagonu kolejowego wypełnionego siarką. Działania straży pożarnej polegały na podaniu prądu gaśniczego do wnętrza palącego się wagonu. W działaniach brał udział 1 zastęp z OSP Miłobądz oraz 1 zastęp z JRG.

23.09.2023 r. - Pieniążkowo - pożar pustostanu

Na miejscu zgłoszenia zastano opuszczony budynek objęty pożarem. Działania straży pożarnej polegały na podaniu 3 prądów gaśniczych w natarciu na palący się obiekt, w tym jeden prąd podano z podnośnika. Wszystkie elementy tlące dogaszono i przeszukano pogorzelisko pod kątem osób poszkodowanych - nikogo nie znaleziono. W działaniach brały udział 2 zastępy z JRG Tczew, 1 zastęp z JRG Kwidzyn, 1 zastęp z OSP Gniew, 2 zastępy z OSP Kolonia Ostrowicka, 1 zastęp z OSP Opalenie.

Drukuj
Prześlij dalej