Wyremontują świetlicę w Gogolewie

(fot. gniew.pl)
Tczew - Wyremontują świetlicę w Gogolewie
Burmistrz Maciej Czarnecki podpisał już umowę z firmą PPU DUKA Joanna Marciniak z Gdańska, która przeprowadzi remont świetlicy wiejskiej w Gogolewie. Koszt zadania to 142 000 złotych. Inwestycja zrealizowana ma zostać do końca listopada tego roku. Remont obiektu jest możliwy dzięki zdobytemu przez gminę Gniew dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Infrastruktura kultury, w wysokości 110 000 złotych.

W ramach gogolewskiego projektu pn. Świetlica wiejska jako mały dom kultury zaplanowano remont świetlicy wraz z pomieszczeniami przynależnymi, o łącznej powierzchni 180 m2. Zakres prac obejmuje: wymianę podłóg, naprawę oraz odnowienie powłok malarskich ścian i sufitów, wymianę oświetlenia na LED, wykonanie tynku mzaikowego w świetlicy oraz na ciągach komunikacyjnych, wymianę wewnętrznej stolarki drzwiowej (10 szt.), remont pomieszczeń WC z wymianą urządzeń sanitarnych, remont schodów wewnętrznych i zewnętrznych, remont sceny. W ramach zadania przewiduje się również prace termomodernizacyjne 2 ścian świetlicy o powierzchni około 90 m2. Projekt obejmuje również wyposażenie w postaci mebli kuchennych, doposażenia świetlicy w krzesła (50 szt.) oraz wyposażenia sceny w system nagłaśniający oraz oświetleniowy.

- Dzięki temu remontowi chcemy stworzyć miejsce spotkań i rozwoju edukacji kulturalnej dla miejscowej społeczności. W wyremontowanych pomieszczeniach będą odbywały się spotkania Koła Gospodyń Wiejskich oraz spotkania integracyjne dla mieszkańców, w tym dzieci i młodzieży. Zadania planowane w ramach projektu pozwolą nam na wyposażenie świetlicy wiejskiej w Gogolewie w niezbędne sprzęty w celu rozpoczęcia kompleksowego prowadzenia działalności kulturalnej - mówi burmistrz Maciej Czarnecki.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +2

  PIKU PIKU_gość

  25.09.2020, 08:29

  Co nas obchodzi jakaś wioska pod Poznaniem?

  Odpowiedz
  IP: 31.186.xx5.xx4 
 • Hhh_gość_gość_gość_gość_gość

  25.09.2020, 13:26

  .

  Ja pyrdole jak nie jakiś śmieszny gnief to teraz jakieś goglewo A po 2 chuu mnie jakąś świetlica obchodzi Ja dziś mam na obiad grochówkę a jutro Niewiem co zrobić chyba grilla se zrobię A i sąsiad kupił se nowe auto

  Odpowiedz
  IP: 83.20.xx0.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.