XXIX Pandemiczny Turniej Rycerski Króla Jana III

XXIV Międzynarodowy Turniej Rycerski Króla Jana III (fot. tcz.pl)
Tczew - XXIX Pandemiczny Turniej Rycerski Króla Jana III
Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w tegorocznym turnieju rycerskim, jaki odbędzie się w najbliższą sobotę na zamku w Gniewie. To wyjątkowy rok, który nakłada na organizatorów wydarzeń wiele obostrzeń. Również gniewski turniej z prawie trzydziestoletnią już tradycją odbędzie się w tym roku w nieco innej formie.

XXIX Pandemiczny Turniej Rycerski Króla Jana III rozegrany zostanie na Arenie Turniejowej zlokalizowanej na południowym przedzamczu gniewskiego zamku. W związku z ograniczeniami wynikającymi z pandemii, tegoroczne widowisko rycerskie odbędzie się w ograniczonej formie.

Wydarzenie rozpocznie ceremonia prezentacji rycerzy i urzędników turniejowych. Następnie rozegrane zostaną "gonitwy sprawnościowe" z użyciem kopii, miecza i włóczni, podczas których giermkowie zaprezentują Gościom turniejowym swój kunszt jeździecki i sprawność w zażywaniu oręża. Kolejną konkurencją, w której uczestniczyć będą rycerze jest drużynowa gonitwa turniejowa "meleé", polegająca na konnej walce w pełnej zbroi z użyciem drewnianej maczugi turniejowej. Główną konkurencją turnieju będzie "gonitwa z kopią" (ang. joust), polegająca na uderzeniu kopią celem jej skruszenia bądź wysadzenia z siodła nadjeżdżającego po przeciwnej stronie bariery konnego przeciwnika, chronionego pełną zbroją płytową.

SOBOTA, 27 CZERWCA 2020 r. - program


16.00 Ceremonia otwarcia i prezentacja rycerzy domów cnót teologalnych XIX Turnieju Rycerskiego Króla Jana III

16.30 Gonitwy sprawnościowe - konne gonitwy sprawnościowe z mieczem, włócznią i kopią

18.00 Mele? - gra turniejowa rycerzy konnych z maczugami

20.00 Gonitwy turniejowe - starcia rycerzy w zbrojach, których celem jest skruszenie kopii i wysadzenie przeciwnika z siodłaKoszt udziału w wydarzeniu - 30 złotych.

Uczestnicy imprezy zobowiązani się do posiadania maseczki ochronnej.

Z uwagi na obecne obostrzenia liczba miejsc jest ograniczona.


Szczegóły na: www.zamek-gniew.pl

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • Jaś _gość

  26.06.2020, 16:08

  Kiedyś tez były epidemie.

  Pani w szkole mówiła. A ludzie żyją nadal przecież.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx2.xx9 
 • +1

  yyy_gość

  27.06.2020, 15:28

  Pojadę z 5-cio osobową rodziną i zapłacę za same wejście 150zł szok

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx2.xx1 
 • Niki_gość

  28.06.2020, 12:36

  Kiedyś żyły dinozaury. Pani opowiadała. Kiedyś...

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx6.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA