Dzisiaj masowe kontrole policji. W użyciu m. in. policyjne drony

Policjanci z dronem (fot. KPP Tczew)
Dzisiaj masowe kontrole policji. W użyciu m. in. policyjne drony
W środę, 22 marca, Policja przeprowadza ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" (NURD). Mają one na celu zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, którzy podczas wypadków są szczególnie narażeni na ich tragiczne konsekwencje.

Najwięcej wypadków i ofiar wśród pieszych powodują kierujący pojazdami, przede wszystkim samochodami osobowymi. Ich główną przyczyną jest nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych, omijanie pojazdu, który zatrzymał się aby przepuścić pieszego oraz wyprzedzanie na przejściach dla pieszych i bezpośrednio przed nimi.

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego to także rowerzyści, kierujący hulajnogami elektrycznymi, urządzeniami transportu osobistego oraz wspomagającymi ruch. Do większości wypadków, w których zostali poszkodowani przyczyniają się inni użytkownicy dróg.

Jednak niewłaściwe zachowania niechronionych uczestników ruchu także doprowadzają do niebezpiecznych sytuacji na drodze. W przypadku pieszych mowa głównie o nieostrożnym wejściu na jezdnię, przechodzeniu przez jezdnię przy czerwonym świetle, wtargnięciu zza pojazdu, rozproszeniu uwagi.


- Pamiętajmy ostrożny pieszy to taki, który podczas przekraczania jezdni, bez względu na posiadane pierwszeństwo, pamięta o obserwacji pojazdów upewniając się czy kierowca prawidłowo reaguje na jego obecność na drodze. Apelujemy o zachowanie zdrowego rozsądku i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od nas samych. - mówi st. post. Katarzyna Ożóg z tczewskiej policji.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (8)
dodaj komentarz

 • +27

  Jus _gość_gość

  22.03.2023, 12:17

  Kolejna akcja

  Kolejna akcja od d....y strony pokazująca kto nami rządzi, gdzie prowadzi się akcje mające na celu ochronę ludzi którzy wchodząc na jezdnię wyłączają myślenie. Gdzie zasada spójrz w lewo, w prawo potem znów w lewo? Odpowiedzialność za zdrowie i życie pieszego i rowerzysty przerzuca się z jego samego na kierowców. Rządzą nami durnie a jeszcze więksi to Ci którzy im wierzą narażając swoje życia

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx8.xx2 
 • +12

  Wwww_gość

  22.03.2023, 13:43

  Dawno nie przeczytałem tak dosadnie trafionego komentarza, trafiony w sam punkt.Brawo dla autora. To dowód na to że jeszcze nie jest tak źle w tym kraju, jest iskierka nadziei. Jeszcze Polska nie zginęła póki My myślący żyjemy. Dziękuję za uwagę życzę miłego dnia. Uważajmy na siebie

  Cytuj
  IP: 37.248.xx2.xx0 
  -12

  elo_gość

  22.03.2023, 15:43

  aaa

  "Najwięcej wypadków i ofiar wśród pieszych powodują kierujący pojazdami. Ich główną przyczyną jest nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych" Może warto wprowadzić zasade "widzisz pasy, zwolnij!" Jeżeli to kierowcy powodują wypadki to chyba oczywiste że ponoszą za to odpowiedzialność. Polcam cześciej chodzić pieszo albo jeździć rowerem na zdrowie to wam wyjdzie i przy okazji środowisko bedzie mniej zanieczyszczone :) a sama akcja jak najbardziej na plus.

  Cytuj
  IP: 5.173.xx1.xx2 
 • +4

  Greg _gość

  22.03.2023, 15:42

  Mam pytanie na jakich zasadach poruszają się autobusy w Tczewie. ? Z doświadczenia i obserwacji każdy z nich łamie prawo wjeżdżając na skrzyżowaniu z ulicy bałdowskiej w kierunku Czyżykowa na pas sąsiedni. I kierowca musi robić miejsce bo inaczej dojdzie do kolizji za wąskie drogi za długie autobusy ????

  Odpowiedz
  IP: 185.167.xx5.xx0 
 • +2

  elo_gość_gość

  22.03.2023, 15:53

  aaa

  Na zasadach obecnie panujących w naszym kraju :) raczej za wąskie drogi lub po prostu źle napisane prawo. Autobus nie może być za długi skoro był dopuszczony do drogi i nie było żadnych limtów długosci.

  Cytuj
  IP: 5.173.xx1.xx2 

  Xyz_gość

  22.03.2023, 22:30

  Nie masz pojęcia o jeździe takim pojazdem i pojęcia jak maja się do tego przepisy, to, z łaski swojej, się nie wypowiadaj...

  Cytuj
  IP: 188.147.xx4.xx2 
  +4

  Y&_gość

  22.03.2023, 23:27

  Gdzie te kontrole

  Na Żwirki i Armii Krajowej jażdżą nie zważają na oczekujących na przejście, zarówno młodzi kierowcy - obojga płci jak i kierowcy autobusów, oraz kurierzy!!

  Cytuj
  IP: 188.147.xx8.xx0 
 • +3

  Gość aa_gość_gość

  22.03.2023, 17:20

  Słyszałem że był wyjazd integracyjny i drona zalało,utopili jak Marzannę,i zimą poszła...haha

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx7.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.