Można już składać wnioski o pożyczki dla mikrofirm. PUP wnioskuje o 2,5 mln zł

PUP, Powiatowy Urząd Pracy w Tczewie (fot. tcz.pl)
Tczew - Można już składać wnioski o pożyczki dla mikrofirm. PUP wnioskuje o 2,5 mln zł
W czwartek (02.04) Powiatowy Urząd Pracy w Tczewie uruchomił nabór wniosków na jednorazową pożyczkę na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla mikroprzedsiębiorców. Do placówki zgłaszają się już pierwsi chętni. Tczewski pośredniak zawnioskował o 2,5 mln zł na tel cel.

Pożyczka udzielona może być mikroprzedsiębiorcom do wysokości 5 tysięcy złotych:

- Wpłynęły już do nas pierwsze wnioski. Zwróciliśmy się do Urzędu Marszałkowskiego, który dysponuje środkami z ministerstwa o zabezpieczenie kwoty 2,5 mln zł - mówi Ewa Uzdowska, dyrektor PUP w Tczewie.


Jak wyglądają szczegóły? Oprocentowanie pożyczki jest stałe i wynosi 0,05 stopy redyskonta weksli przyjmowanych przez Narodowy Bank Polski. Okres spłaty pożyczki nie może być dłuższy niż 12 miesięcy, z karencją w spłacie 3 miesięcy od dnia jej udzielenia. Wniosek o pożyczkę składa się do powiatowego urzędu pracy, właściwego ze względu na miejsce prowadzenia działalności gospodarczej.


O pożyczkę może ubiegać się mikroprzedsiębiorca, który w co najmniej w jednym roku z dwóch ostatnich lat obrotowych spełniał łącznie następujące warunki:
- Prowadził działalność gospodarczą przed dniem 1 marca 2020 roku,
- Zatrudniał średniorocznie mniej niż 10 pracowników,
- Osiągał roczny obrót netto ze sprzedaży towarów, wyrobów i usług oraz z operacji finansowych nieprzekraczający równowartości w złotych 2 milionów euro lub sumy aktywów jego bilansu sporządzonego na koniec jednego z tych lat nie przekroczyły równowartości w złotych 2 milionów euro.
UWAGA!!! Zgodnie z interpretacją MRPiPS o pożyczkę mogą ubiegać się wyłącznie mikroprzedsiębiorcy, którzy na dzień 29.02.2020 r. spełniali definicję pracodawcy, tj. zatrudniali (na podstawie umowy o pracę) co najmniej jednego pracownika.

Prawidłowo wypełnione i podpisane dokumenty należy składać do Powiatowego Urzędu Pracy w Tczewie w sposób:

- elektronicznie, przy wykorzystaniu kwalifikowanego podpisu elektronicznego, przez Wortal Publicznych Służb Zatrudnienia, w serwisie
www.praca.gov.pl
- wraz z załączoną, podpisaną umową; składając w zaadresowanej i szczelnie zamkniętej kopercie do pojemnika ustawionego w wiatrołapie budynku Powiatowego Urzędu Pracy w Tczewie, Aleja Solidarności 14A - wraz z dwoma egzemplarzami podpisanej umowy;
- przesyłając tradycyjną pocztą na adres Powiatowy Urząd Pracy w Tczewie,

Aleja Solidarności 14A, 83-110 Tczew - wraz z dwoma egzemplarzami podpisanej umowy.
Poniżej zamieszczamy link do umowy oraz wniosków: https://tczew.praca.gov.pl/dla-pracodawcow-i-przedsiebiorcow/tarcza/pozyczka

Ten artykuł jest częścią bloku tematycznego:
Koronawirus
Nowy koronawirus SARS-CoV-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba najczęściej objawia się gorączką, kaszlem, brakiem smaku i/lub węchu, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Wirus przenosi się drogą kropelkową. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok. 15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2/3% osób chorych. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, pacjenci onkologiczni, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (7)
dodaj komentarz

 • +1

  ???_gość

  02.04.2020, 17:25

  A jak się zarejestrować?

  Jako przyszły bezrobotny chciałbym mieć chociaż ubezpieczenie i opłacone leczenie czy pogrzeb. Jak się zarejestrować w najbliższym czasie?

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx2.xx9 
 • +2

  dfe_gość

  02.04.2020, 17:34

  Załóż zaufany profil przez konto w banku (5min roboty), wejdz na strone urzędu. Wszystko jest opisane jak to zrobić. Tylko uprzedzam że jest masakrycznie dużo formularzy do wypisania, więc zarezerwuj godzinę i trochę nerwów.

  Cytuj
  IP: 5.172.xx6.xx0 

  ..._gość

  02.04.2020, 18:49

  Dziękuję za pomoc.

  Mam nadzieje, że przyszły zasiłek wystarczy na opłacenie czynszu. Gazu i prądu nie muszę mieć ale bez wody to umrę przecież.

  Cytuj
  IP: 109.197.xx2.xx9 

  Kkm_gość

  03.04.2020, 05:39

  .

  O no właśnie podpinam się pod pytanie

  Cytuj
  IP: 83.20.xx8.xx1 
 • kl_gość

  03.04.2020, 02:12

  Powiedzcie mi, proszę bo nie ogarniam Z powodu koronawirusa na świecie zmarło 53 tys obywateli (według oficjalnych danych). Rządy praktycznie zatrzymały świat. Odebrano ludziom biznesy, zatrzymano gospodarki. TYMCZASEM NA AH1N1, wedlug mniej więcej oficjalnych danych (bo WHO wstrzymała zbieranie informacji) Przypadki globalne: około 24 proc. światowej populacji Globalna liczba zgonów: ponad 284 000 Czy jest szansa, że liczba zgonów z powodu koronawirusa dojdzie do 300 tysięcy? DlACZEGO WTEDY NIE ROBIONO TAKIEJ AKCJI? Dlaczego zamkniety musi zostać nawet fryzjer

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx8.xx4 
 • observeur_gość

  03.04.2020, 17:33

  Obecne lata sa nierozliczone pod względem Grypy typu A (tzw. świnskiej), ale sa lata poprzednie do sprawdzenia. W Polsce w okresie jesienno-zimowym największym zagrożeniem zdrowotnym jest wirus grypy. W sezonie 2018/2019 (od września do lipca) na grypę i choroby grypopodobne zachorowało 4 491 879 osób, z czego w 17 118 przypadkach pacjenci musieli być hospitalizowani. Z powodu grypy oraz jej powikłań zmarło 150 osób (a 820 z powodu chorób towarzyszacych w wyniku powikłan związanych z grypą typu A). Notoryczne pytanie wszystkich wokół dlaczego nie robiono wobec A1H1N tyle szumu jak wokoł koronawirusa to jak bicie pustym łbem w scianę ;-) Nikomu nie zalezy by na to pytanie odpowiedziec ;-) Jesli w głowie masz cos wiecej niz pustkę to pytac nie musisz ;-) Odpowiedz jest jedna, ta która pierwsza pcha sie do głowy.

  Cytuj
  IP: 37.248.xx3.xx2 
 • Jony von fentyl_gość_gość_gość

  03.04.2020, 05:41

  .

  "Załóż zaufany profil przez konto w banku (5min roboty), wejdz na strone urzędu. Wszystko jest opisane jak to zrobić. Tylko uprzedzam że jest masakrycznie dużo formularzy do wypisania, więc zarezerwuj godzinę i trochę nerwów."

  A bez tego profilu zaufanego jak to zrobić??????

  Odpowiedz
  IP: 83.20.xx8.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.