Chętni podglądali pracę strażaków

(fot. gniew.pl)
Tczew - Chętni podglądali pracę strażaków
Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią w ramach tygodnia ochrony przeciwpożarowej w dniach od 9 do 16 maja w Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewie odbyły się dni otwarte. W ramach tych dni jednostkę mogły odwiedzać dzieci i młodzież zainteresowane ochroną przeciwpożarową.

Dla odwiedzających czekało wiele atrakcji m.in. pozoracja pożaru polegająca na zadymieniu pomieszczenia, pokazanie skutków gaszenia płonącego oleju wodą, pokaz sprzętu i wyposażenia wozów bojowych. Ciekawe eksperymenty miały na celu przybliżyć dzieciom i młodzieży jak wygląda zawód strażaka oraz jak należy zachować się w trakcie niebezpieczeństwa.

Łącznie odwiedziło jednostkę 593 dzieci i młodzieży, które na pamiątkę otrzymały od OSP Gniew gwizdki pełniące funkcję odblasku lub długopis z logiem OSP.

Remizę strażacką w Gniewie odwiedziły szkoły i przedszkola z następujących miejscowości : Gniew, Tymawa, Opalenie, Piaseczno, Polskie Gronowo, Gogolewo,


Druhowie liczą, że w przyszłym roku ponownie uda się zorganizować dni otwarte.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • -1

  qq_gość

  25.05.2022, 12:59

  W przyszłym roku będzie lokdałn z powodu małpiej ospy i krowida:)

  Odpowiedz
  IP: 46.175.xx6.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.