Nie zapinasz pasów? Dzisiaj duża akcja policji

Pasy (fot. tcz.pl)
Tczew - Nie zapinasz pasów? Dzisiaj duża akcja policji
12 marca pomorscy policjanci biorą udział w ogólnokrajowych działaniach kontrolno-prewencyjnych "Pasy" - ROADPOL. Celem działań jest ograniczenie tragicznych następstw zdarzeń drogowych, egzekwowanie od kierujących i pasażerów jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz stosowania urządzeń do przewozu dzieci. Funkcjonariusze podejmą także działania, mające na celu ograniczenie korzystania z telefonów przez kierujących pojazdami.

Niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa jest bardzo częstym zjawiskiem. Dzieci naśladują rodziców. Wypinają się z pasów, nie chcą jechać w foteliku. Takie postępowanie może skończyć się tragicznie.

- Przypominamy, że jazda na tylnych siedzeniach nie zwalnia z obowiązku korzystania z pasów. Siły towarzyszące zderzeniu powodują, że masa ludzkiego ciała może się wielokrotnie zwiększyć. Pasażer może zrobić krzywdę towarzyszom podróży. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.


Policjanci zwrócą także uwagę na zjawisko korzystania w czasie kierowania z telefonów komórkowych w sposób wymagający trzymania urządzenia w ręku. Coraz częściej przyczyną zdarzenia drogowego jest nieuwaga, spowodowana prowadzeniem rozmowy telefonicznej, a nawet przeglądaniem stron internetowych.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • +6

  Edward_gość

  12.03.2020, 08:12

  Za rowerzystów na chodnikach i przejściach dla pieszych byście się wzięli.

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx5.xx0 
 • +3

  l_gość

  12.03.2020, 08:24

  Lepiej sprawdzajcie ludzi na kwarantannie a nie pasy czy są zapięte.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx1.xx0 
 • observeur_gość

  12.03.2020, 09:37

  Nie zapinam pasów, bo mam niebieski paszport Polsatu ;-)

  Odpowiedz
  IP: 31.0.xx0.xx3 
 • +2

  m_gość_gość

  12.03.2020, 10:14

  bardziej by sie wzięli za tych co gadaja przez telefon podczas jazdy samochodem a także za tych co nie włączają kierunków na skrzyżowaniach.w dużym stopniu to jedni i ci sami .

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx5.xx5 
 • Jaca_gość

  12.03.2020, 11:51

  jd

  kto nie zapina to sobie włączy yanosika... policja powinna mieć inne zadania...

  Odpowiedz
  IP: 85.221.xx3.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.