Akcja "Bezpieczne wakacje". W powiecie tczewskim 20 wypadków i 46 kolizji

Kontrola policji (fot. Tcz.pl)
Tczew - Akcja "Bezpieczne wakacje". W powiecie tczewskim 20 wypadków i 46 kolizji

zobacz galerię zdjęć: 3
To już półmetek wakacji. Dla urlopowiczów to czas relaksu oraz często dalekich podróży. Dla policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie oraz podległych jednostek to okres wytężonej pracy. Funkcjonariusze w tym czasie kontrolują autokary wycieczkowe, dbają o bezpieczeństwo nad wodą, odwiedzają obozy harcerskie oraz spotykają się z dziećmi wypoczywającymi na półkoloniach.

Od 19 czerwca do 31 sierpnia br. trwa policyjna akcja "Bezpieczne Wakacje 2019". W tym czasie policjanci z powiatu tczewskiego dzielnicowi, mundurowi z drogówki oraz funkcjonariusze z zespołu ds. nieletnich każdego dnia dbają o bezpieczeństwo urlopowiczów. Policjanci z powiatu tczewskiego od początku wakacji przeprowadzili prawie 700 interwencji, które dotyczyły głównie: spożywania alkoholu w miejscach zabronionych, zakłócania porządku oraz interwencjach domowych.

- Funkcjonariusze w czasie wakacyjnym nie tylko przeprowadzają interwencje, ale również odwiedzają wypoczywającą na obozach i półkoloniach młodzież, mówią o prawidłowych zachowaniach nad wodą. Mundurowi podczas spotkań informują, aby wybierać tylko strzeżone kąpieliska oraz takie formy zabawy i spędzania wolnego czasu, które zagwarantują bezpieczny wakacyjny wypoczynek. W ramach codziennej służby policjanci patrolują również tereny przyległe do miejsc wakacyjnego wypoczynku. Na terenie powiatu tczewskiego od początku roku nie odnotowano żadnych utonięć. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.


W ramach akcji "Bezpieczne Wakacje" policjanci m.in. kontrolują autokary, które przewożą dzieci i młodzież na kolonie i wycieczki. W trakcie tych kontroli funkcjonariusze sprawdzają trzeźwość kierowcy autokaru, wymagane dokumenty oraz stan techniczny. Wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo w czasie wakacyjnych wyjazdów. Policjanci przypominają, że każdy z rodziców może uzyskać informacje na temat autobusu, którym będzie podróżowało jego dziecko. Wystarczy skorzystać ze strony internetowej https://bezpiecznyautobus.gov.pl/ i tam po wpisaniu numeru rejestracyjnego autokaru uzyskamy informacje na jego temat. Od początku wakacji policjanci skontrolowali prawie 30 autokarów przewożących dzieci na wakacje. Tczewscy mundurowi podczas codziennych służb skupiają się również na zapewnieniu bezpieczeństwa podróżnym w rejonie dworca PKP oraz dworca autobusowego.

- Stróże prawa dbając o bezpieczeństwo podczas wakacji, wykorzystują również informacje uzyskane za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Od początku wakacji naniesiono 97 nowych zgłoszeń, które głównie dotyczyły spożywania alkoholu w miejscach zabronionych, nieprawidłowego parkowania oraz przekraczania dozwolonej prędkości. Funkcjonariusze zaznaczone na mapie sygnały obejmują nadzorem. - dodaje rzecznik tczewskiej policji.

Policjanci ruchu drogowego z tczewskiej komendy przez całe wakacje czuwają nad bezpieczeństwem na drogach powiatu, kontrolując prędkość, stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia dzieci i trzeźwość kierujących. Funkcjonariusze od początku wakacji sprawdzili trzeźwość ponad 2 tys. kierowców. Wśród nich ujawniono 7 kierowców, którzy kierowali pod wpływem alkoholu. Mundurowi z drogówki zatrzymali 3 kierowcom uprawnienia do kierowania za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. 8 kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h. Podczas wakacji na tę chwilę na drogach powiatu tczewskiego policjanci pracowali na miejscu 20 wypadków drogowych oraz 146 kolizji.


Przed nami kolejny miesiąc wakacji. Policjanci apelują do mieszkańców oraz osób wypoczywających na terenie powiatu o zachowanie rozsądku i rozwagi podczas wypoczynku.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +2

  Smok Zygmunta_gość

  31.07.2019, 20:06

  Hrrrr...

  ... bla bla bla. Bla, bla bla, bla bla bla bla. Bla??? Bla bla bla!!! Ot co.

  Odpowiedz
  IP: 94.254.xx0.xx8 
 • +2

  mieczyslaw

  02.08.2019, 11:12

  Zaiste bezpieczne

  Może warto wyciągnąć wnioski i zamiast zasadzać się w krzakach z suszarką, zacząć działać prewencyjnie? Patrole powinny być widoczne i nastawione na edukację i pouczenia, a nie działalność zarobkową. Oczywiście nie wyklucza to karania w sytuacjach ewidentnych, natomiast na zdecydowaną większość uspokajająco zadziałałby sam widok radiowozu i świadomość tego, że policja jest widoczna, a nie pochowana. Co z tego, że zatrzymają jednego, jak w czasie sprawdzania dokumentów i wypisywania mandatu przejedzie 100 samochodów?

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.