ZUS: Kolejny dyżur telefoniczny i bezpłatne szkolenia

Email, komputer, wiadomość
Tczew - ZUS: Kolejny dyżur telefoniczny i bezpłatne szkolenia
Pomorskie placówki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zapraszają na cykl szkoleń oraz dyżur telefoniczny. Dzięki nim klienci będą mogli dowidzieć się m.in. na czym polega kontrola zwolnień lekarskich, kto otrzyma 14. świadczenie, jakie są zasady przyznawania zasiłków oraz czym jest zbieg tytułów do ubezpieczeń społecznych.

We wtorek 23 listopada o godz. 10:00 odbędzie się wirtualne szkolenie z zasad opłacania składek na Fundusz Pracy, Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych i Fundusz Solidarnościowy. Zapisy przyjmowane są mailowo pod adresem: Slupsk_wydarzenia@zus.pl.

Również 23 listopada o godz. 10:00 będzie można wziąć udział w spotkaniu on-line poświęconym zbiegom tytułów do ubezpieczeń społecznych. Uczestnicy szkolenia dowiedzą się m.in. na czym polega zbieg z umową o pracę, urlopem wychowawczym, działalnością gospodarczą, emeryturą bądź rentą, umową zlecenia oraz jak w tych przypadkach obliczyć podstawę wymiaru składek. Zapisy mailowo pod adresem: szkolenia_gdansk@zus.pl.

W środę 24 listopada o godz. 10:00 ZUS zaprasza na webinarium z obsługi Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Zgłoszenia należy przesyłać mailowo na adres: Slupsk_wydarzenia@zus.pl.

25 listopada, w czwartek o godz. 10:00 odbędzie się szkolenie z zasad przyznawania i ustalania podstawy wymiaru zasiłków. Podczas spotkania zostaną poruszone m.in. tematy ustalania prawa do świadczeń, ich wysokości oraz niezbędnej dokumentacji. Zapisy pod adresem mailowym: Slupsk_wydarzenia@zus.pl.

W piątek 26 listopada o godz. 10:00 będzie można wziąć udział w webinarium z zakresu kontroli zwolnień lekarskich. Dzięki niemu będzie można dowiedzieć się m.in. na jakiej podstawie przeprowadzona jest kontrola, na czym polega oraz jakie konsekwencje niesie za sobą niewłaściwe wykorzystywanie zwolnienia lekarskiego. Zapisy na szkolenie pod adresem: Slupsk_wydarzenia@zus.pl.

- Wszystkie szkolenia on-line prowadzone są za pośrednictwem Cisco Webex Meeting. W zgłoszeniu należy podać adres e-mail na który ZUS wyśle link do spotkania, datę i temat szkolenia, nazwę zakładu pracy, liczbę uczestników oraz numer telefonu do kontaktu. Zgłoszenia będą przyjmowane wyłącznie z podpisanym oświadczeniem RODO dostępnym na stronie zus.pl. - mówi Krzysztof Cieszyński, rzecznik gdańskiego ZUS.


W czwartek 25 listopada od godz. 9:00 do 12:00 zainteresowani będą mogli skorzystać z dyżuru telefonicznego dotyczącego tzw. czternastek i ubankowienia. Ekspert odpowie m.in. na pytania ile wynosi dodatkowe świadczenie roczne, jakie należy spełnić warunki aby ją otrzymać oraz dlaczego warto korzystać z rachunku bankowego. Ekspert ZUS będzie do dyspozycji pod numerem telefonu: 58 685 27 09.

Drukuj
Prześlij dalej