Policja: "Ta majówka to nie jest czas na wspólne biesiadowanie!"

(fot. KPP Tczew)
Tczew - Policja: "Ta majówka to nie jest czas na wspólne biesiadowanie!"
Od 16 kwietnia br. wprowadzono obowiązek zakrywania ust i nosa na ulicy, podczas ruchu pieszego, w urzędach, sklepach, miejscach świadczenia usług, czy też zakładach pracy. Zbliża się długi majowy weekend. Policjanci w tym czasie będą czuwać nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu tczewskiego. Pamiętajmy, że wprowadzone przepisy dotyczące koronawirusa cały czas obowiązują i należy się do nich bezwzględnie stosować! Dla dobra nas wszystkich, stosujmy się do tych obostrzeń i wspólnie zapobiegajmy rozprzestrzenianiu się Covid-19.

Tegoroczny długi majowy weekend z powodu stanu epidemii przebiegnie na pewno inaczej niż w poprzednich lat. Od kilku tygodni tczewscy policjanci razem z żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej i funkcjonariuszami Straży Miejskiej prowadzą wzmożone działania, których celem jest zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Podczas wspólnych patroli mundurowi kontrolują osoby objęte kwarantanną domową, a także zwracają uwagę na osoby przemieszczające się w przestrzeni publicznej. Dla naszego wspólnego bezpieczeństwa sprawdzają także plaże, skwery, parki oraz inne miejsca, w których może dochodzić do grupowania się osób. Podczas tych patroli funkcjonariusze sprawdzają, czy przestrzegane są ograniczenia określone w rozporządzeniu Ministra Zdrowia. Wzmożone działania funkcjonariuszy pokazują w dużej mierze zdyscyplinowanie mieszkańców powiatu. Niestety zdarza się, że osoby łamią te nakazy, o czym często sami informują nas mieszkańcy, którzy obawiają się o bezpieczeństwo swoje, jak i innych.

- Niestosowanie się do nakazów i zakazów sprawia, że policjanci muszą podejmować interwencję wobec osób, które nie stosują się do wprowadzonych obostrzeń związanych z Covid-19. Wybierając się w plener, pamiętajmy o zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Unikajmy dużych skupisk ludzkich. Na spacerach zachowujmy odległość 2 metrów pomiędzy osobami. Korzystając ze środków komunikacji zbiorowej, należy pamiętać o ograniczeniu liczby pasażerów i zasłanianiu nosa i ust. Z kolei podróżując samochodem, dobrze jest posiadać środki do dezynfekcji i rękawiczki. Przed wyjazdem w długą trasę zwróćmy uwagę na to, czy jesteśmy wypoczęci oraz na to, czy pozostawione mieszkanie jest dobrze zabezpieczone. Funkcjonariusze będą reagować na niewłaściwe zachowania kierujących na drodze, które są przyczynami wypadków drogowych. Mundurowi przypominają również, że grillowanie dozwolone jest tylko z osobami wspólnie zamieszkującymi, to nie jest czas na wspólne biesiadowanie i spotkania ze znajomymi oraz dalszymi krewnymi. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.

Policjanci apelują o stosowanie się do wszystkich wprowadzonych ograniczeń i wspólnie zapobiegajmy rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Pamiętajmy, że wirus jest niewidoczny i może nas zaatakować w każdym miejscu. Każde nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa przez osobę łączy się z narażaniem zdrowia i życia innych osób. Walka z pandemią to nasza wspólna sprawa, więc zadbajmy o to, aby jak najmniej osób zachorowało na Covid-19.


Ten artykuł jest częścią bloku tematycznego:
Koronawirus
Nowy koronawirus SARS-CoV-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba najczęściej objawia się gorączką, kaszlem, brakiem smaku i/lub węchu, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Wirus przenosi się drogą kropelkową. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok. 15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2/3% osób chorych. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, pacjenci onkologiczni, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (7)
dodaj komentarz

 • +12

  Jony von fentyl_gość_gość_gość

  30.04.2020, 17:14

  Melansz

  A ja se będę biesiadował kupię se 2 skrzynki piwa karton fajek 2 kilo kiełbachy 2 kilo karkówki pół tony węgla litr rozpałki zaproszę jakieś kobiety i melanż 2 dni a coo stać mnie nie no żartowałem siedzta na d**ach w domu a nie k***a melanże w głowie jeszcE się namelanzujem zdrowia wszystkim

  Odpowiedz
  IP: 83.20.xx8.xx1 
 • +1

  Jola_gość

  30.04.2020, 21:41

  Z ryja ci jedzie fajkami i piwem - zrzygać się można Janusz. Weź Piotera i wracaj do Grażyny do domu.

  Cytuj
  IP: 165.22.xx5.xx3 
  -2

  Pit _gość

  01.05.2020, 09:15

  Ty się Jola od Piotera odpi...

  Cytuj
  IP: 109.207.xx4.xx0 
 • +14

  Pozdrawiam _gość

  30.04.2020, 17:36

  Ta epidemia jest wyolbrzymiona.

  Nikt Wam tego nie powie, bo większość ludzi wierzy w globalną pandemię koronawirusa. Ale fakty są takie, że więcej ludzi umiera na raka.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx2.xx9 
 • +5

  Krystyna gosć_gość_gość_gość_gość

  30.04.2020, 18:10

  Pierd...sz poważnie tak jest :0

  Cytuj
  IP: 78.20.xx6.xx1 
 • +4

  Pic_gość

  30.04.2020, 20:33

  Na

  Wode, jak jest niewidoczny wirus, to czyli go nie ma.

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx6.xx0 
 • -3

  Jony von fentyl_gość_gość_gość

  01.05.2020, 19:25

  "Z ryja ci jedzie fajkami i piwem - zrzygać się można Janusz. Weź Piotera i wracaj do Grażyny do domu."

  Jola weź się nie udzielaj jak cię nikt o zdanie nie pytał buraku kup se kaszanki kilo cebuli i se rozpal gryllaa jak masz a jak nie masz to na patelni se zrób

  Odpowiedz
  IP: 83.20.xx8.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.