Specjalna komisja badała przyczyny tragicznego wypadku drogowego na drodze krajowej nr 91

Specjalna komisja badała przyczyny tragicznego wypadku drogowego na drodze krajowej nr 91 (fot. KPP Tczew)
Tczew - Specjalna komisja badała przyczyny tragicznego wypadku drogowego na drodze krajowej nr 91

zobacz galerię zdjęć: 2
Tczewscy policjanci, funkcjonariusz straży pożarnej oraz przedstawiciele zarządcy drogi spotkali się w pobliżu miejscowości Rudno w miejscu, gdzie doszło do tragicznego wypadku drogowego, w którym śmierć poniósł 63-letni kierowca renault. W ramach tego spotkania służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym poddały ocenie infrastrukturę oraz oznakowanie drogi.

Spotkanie zespołu zajmującego się badaniem przyczyn wypadków drogowych to procedura, która uruchamiana jest w przypadku wystąpienia zdarzeń ze skutkiem śmiertelnym. W skład takiego zespołu wchodzą m.in. policjanci z drogówki, technicy kryminalistyki, funkcjonariusze pionu dochodzeniowo-śledczego wspólnie z zarządcą drogi oraz funkcjonariuszami straży pożarnej. Specjaliści ci spotykają się w miejscach, gdzie doszło do tragicznego w skutkach wypadku i tam wspólnie oceniają infrastrukturę drogową.

- Do takiego zdarzenia doszło 16 grudnia br. na drodze krajowej nr 91 w pobliżu miejscowości Rudno. W tym czasie oficer dyżurny tczewskiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, w którym zderzyły się dwa samochody osobowe. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że kierujący renault clio, jadąc w kierunku Łodzi, na łuku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się ze skodą superb. Niestety wskutek tego wypadku 63-letni kierowca renault poniósł śmierć. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.

Wczoraj w miejscu, gdzie doszło do tego tragicznego w skutkach zdarzenia, spotkali się przedstawiciele wchodzący w skład zespołu badania przyczyn wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. W wyniku przeprowadzonej kontroli zespołu nie stwierdzono w tym miejscu uchybień w oznakowaniu drogi, jak i infrastrukturze drogowej.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • +2

  ?_gość

  21.12.2019, 18:57

  Straż pożarna bada przyczyny wypadku ???

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx5.xx5 
 • +3

  lol_gość

  21.12.2019, 19:14

  Ciekawe dlaczego tuż po wypadku na drodze pojawiła się piaskarka ???

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx3.xx4 
 • +12

  $_gość

  21.12.2019, 21:14

  Czterech członków komisji, przyjechało na miejsce wypadku, czterema samochodami. Grunt to oszczędność.

  Odpowiedz
  IP: 31.0.xx1.xx5 
 • +3

  zybi_gość

  22.12.2019, 07:55

  wypDEK

  W tym miejscu jest zły profil jezdni, powinna być bardziej podniesiona, tak jak np. na torach kolarskich, wiem, że to kosztuje, taniej jest postawić znaki, jeszcze jedno, czy ta komisja zbadała ilość wypadków śmiertelnych w tym miejscu?

  Odpowiedz
  IP: 37.248.xx2.xx8 
 • +5

  observeur_gość

  22.12.2019, 14:47

  Nie stwierdzono uchybień w infrastrukturze, bo gdyby stwierdzono to juz pierwszymi krokami rodziny ofiary byłoby wyciagniecie od zarzadcy drogi odszkodowania. W naszym pięknym kraju ludzie są na etapie ofiary, której nic się nie należy od władz. Na szczescie to nieprawda, szkoda tylko, ze ludzie dalej sa myslami w cięzkim średniowieczu i nie wiedzą albo nie chcą wiedziec, że mozna wyrwac kasę od zarzadcy za trefną drogę. Wiem, ze to życia kierowcy Clio nie zwróci, ale chociaz będzie na pokrycie kosztów pogrzebu. Ja ze swego doswiadczenia powiem tak: 2 razy w zyciu trafiłem w dziurę i 2 razy w zyciu otrzymałem kasę za trefną drogę, do tego nie potrzeba eskpertyz szacownego gremium złozonego z policajów etc. Wystarczy dobry ubezpieczyciel z zacięciem prawniczym.

  Cytuj
  IP: 31.0.xx0.xx8 
 • +1

  lol_gość

  22.12.2019, 17:49

  tnij.tcz.pl/?u=4c6540

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx3.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.