Poważne utrudnienia drogowe w Gniewie

(fot. gniew.pl)
Tczew - Poważne utrudnienia drogowe w Gniewie
Spółka Inwest-Kom, planuje rozpoczęła inwestycję pn. Budowa sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz wykonanie nowej nawierzchni drogowej w ulicy 27 Stycznia w Gniewie. To największa inwestycja spółki w mieście zaplanowana na najbliższy czas. W związku ze zmianą organizacji ruchu, pojawią się utrudnienia. Zamknięte zostało już skrzyżowanie ulic: Gdańskiej, Kościuszki, Podwale, Piłsudskiego i 27 Stycznia. Ruch w kierunku 27 Stycznia kierowany będzie przez ul. Kopernika.

Inwestycja związana jest z wymianą sieci podziemnych i budową nowej nawierzchni i modernizacją chodników. Sieć wodociągowo-kanalizacyjna w tym obszarze jest mocno zużyta i wymaga modernizacji.

W pierwszym etapie zostało zamknięte skrzyżowanie ulic: Gdańskiej, Kościuszki, Podwale, Piłsudskiego i 27 Stycznia oraz odcinek ul. 27 Stycznia od skrzyżowania do wjazdu na tzw. "świński rynek". Ruch w kierunku 27 Stycznia kierowany będzie przez ul. Kopernika. Projekt zmiany organizacji ruchu przedstawia załączony plik graficzny nr 1.

W kolejnym etapie prace prowadzone będą w rejonie wjazdu na "świński rynek". Dojazd do punktów handlowych w tym miejscu zostanie zapewniony otwartym odcinkiem od skrzyżowania z ul. Gdańską. Ruch w kierunku Ciepłego będzie kierowany przez ul. Kopernika. Projekt zmiany organizacji ruchu przedstawia załączony plik graficzny nr 2.


- Mamy świadomość, że mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruchu, jednak prosimy o wyrozumiałość, cierpliwość i baczne zwracanie uwagi na pojawiające się tymczasowe znaki drogowe. O dalszych zmianach w organizacji ruchu, związanych z realizacją inwestycji będziemy informować w miarę możliwości na bieżąco - mówi prezes spółki Inwest-Kom Jakub Jaskólski.

Inwestycja jest finansowana ze środków własnych spółki, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, a współfinansują ją Gmina Gniew i Powiat Tczewski.

Schemat organizacji ruchu można znaleźć tutaj.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +1

  janek kos !!!_gość_gość_gość

  05.07.2019, 09:50

  Mam tylko nadzieję , że wyznaczyli odpowiednio oznaczone objazdy. Bo doświadczenia mam takie że jak Gniew zaczynają rozkopywać to tylko eksperci z invest-komu wiedzą jak się po mieście poruszać.Sam już miałem okazję tego doświadczyć , choćby przykład tego śmiesznego ronda-BRAWO. Ale jutro będę to miasto odwiedzal więc wrażenia opiszę .Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  IP: 46.171.xx6.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.