Noś odblaski - bezpieczna droga do szkoły z policjantami

Akcja (fot. KPP Tczew)
Tczew - Noś odblaski - bezpieczna droga do szkoły z policjantami

zobacz galerię zdjęć: 2
Od początku roku szkolnego trwa policyjna akcja "Bezpieczna droga do szkoły". W związku z tym tczewscy policjanci rozpoczęli działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczniom w rejonach szkół oraz ograniczenie zdarzeń z udziałem najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie od początku roku szkolnego prowadzą działania pod nazwą "Bezpieczna droga do szkoły". W pierwszych dniach września szczególna uwaga policjantów została skupiona na kontroli poprawności oznakowania w rejonach szkół, egzekwowaniu przestrzegania ograniczeń prędkości oraz korzystania z pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewozu dzieci.

- Policjantka zajmująca się profilaktyką kontynuuje program informacyjno-edukacyjny "Bezpieczny Pierwszoklasista". W związku z tym programem funkcjonariuszka we wrześniu i październiku prowadzi spotkania z uczniami klas pierwszych szkół podstawowych, poruszając tematykę bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz bezpiecznych zachowań. W ramach tego programu Prezydent Miasta Tczewa - Mirosław Pobłocki przekazał Komendantowi Powiatowemu Policji w Tczewie - insp. Dariuszowi Krasuli odblaski, które są przekazywane przez policjantów w trakcie prowadzonych zajęć z pierwszoklasistami. Policjantka od początku września spotkała się już z pierwszoklasistami ze Szkół Podstawowych nr 1, 4, 8 oraz 10 w Tczewie. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.

Na pamiątkę spotkania każdy pierwszoklasista otrzymuje od stróżów prawa element odblaskowy, który przypięty do odzieży na pewno wpłynie na bezpieczeństwo każdego ucznia.


- Przypominamy, że każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego. - dodaje policjant.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • -1

  Anakonda_gość

  26.09.2020, 23:15

  A Policja nie ma nic do roboty tylko zabawę z dziećmi? Niech nauczyciele nauczą dzieci przechodzenia przez jezdnię a policja niech zajmie się czymś pożytecznym.

  Odpowiedz
  IP: 165.22.xx5.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA