Wysyp wypadków. Potrącenie przez pociąg, wypadek na quadzie...

Uwaga wypadek! (zdjęcie poglądowe) (fot. tcz.pl)
Tczew - Wysyp wypadków. Potrącenie przez pociąg, wypadek na quadzie...
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 02.09.2019 roku do 08.09.2019 roku zanotowano łącznie 45 zdarzeń, w tym 10 pożarów,  36 miejscowych zagrożeń i 3 alarmy fałszywe.

Ważniejsze zdarzenia

02.09.2019r - Nowy Dwór - wypadek drogowy

Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy znajdujący się na pasie zieleni Autostrady A1, osoby podróżujące znajdowały się w karetce pogotowia. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojeździe. Na skutek zdarzenia 1 osoba została poszkodowana. W zdarzeniu brały udział 1 zastęp z PJRG, 1 zastęp z OSP Pelplin, 1 zastęp z OSP Klonówka, 2 zastępy z JRG Starogard Gd.

04.09.2019r - Tczew ul. Jagiellońska - potrącenie przez samochód
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano kobietę potrąconą przez samochód. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy osobie poszkodowanej oraz kierowaniu ruchem. Na skutek zdarzenia 1 osoba została poszkodowana. W zdarzeniu brał udział 1 zastęp z JRG Tczew.

04.09.2019r - Zajączkowo - wypadek drogowy
Na miejscu zdarzenia zastano zderzenie 2 samochodów osobowych, podróżujący znajdowali się na zewnątrz pojazdów. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, udzieleniu pierwszej pomocy osobie poszkodowanej oraz wprowadzono ruch wahadłowy. Wskutek zdarzenia 1 osoba została poszkodowana. W zdarzeniu brały udział 3 zastępy z JRG Tczew.

06.09.2019r - Dalwin - pożar śmieci
Na miejscu zdarzenia zastano pożar śmieci. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ratownicy ubrani w aparaty ochrony dróg oddechowych podali dwa prądy wody, zbudowano zasilanie oraz dodatkowo dowożono wodę na skutek niskiego ciśnienia. Następnie podano prąd piany ciężkiej na palące się opony. W celu zabezpieczenia przed rozpaleniem całość pokryto pianą średnią. W działaniach brał udział 1 zastęp z JRG Tczew, 1 zastęp z OSP Turze, 1 zastęp z OSP Dalwin, 1 zastęp z OSP Rościszewo oraz 1 zastęp z OSP Gniszewo.

06.09.2019r - Piaseczno - wypadek drogowy
Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastano pojazd który wypadł z drogi, dachował i wpadł do rowu. ZRM na miejscu zajmował się osobami poszkodowanymi. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Wskutek zdarzenia 2 osoby zostały poszkodowane. W działaniach brały udział 2 zastępy z OSP Gniew, 1 zastęp z OSP Piaseczno, 1 zastęp z JRG Tczew oraz 1 zastęp z JRG Kwidzyn.

07.09.2019r - Zwierzynek - potrącenie na torach kolejowych
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano zatrzymany pociąg, policja, ZRM oraz straż kolei na miejscu. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz pomoc w transporcie osoby poszkodowanej do śmigłowca. Wskutek zdarzenia 1 osoba została poszkodowana. W zdarzeniu brał udział 1 zastęp z JRG Tczew oraz 1 zastęp z OSP Swarożyn.

07.09.2019r - Tczew ul. Malinowska - wypadek drogowy
Po dotarciu na miejsce zdarzenia wraz z zespołem ratownictwa medycznego zastano wypadek 2 samochodów osobowych. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zablokowaniu ruchu w obu kierunkach jazdy, odłączeniu akumulatorów. W skutek zdarzenia 2 osoby zostały poszkodowane. W zdarzeniu brały udział 2 zastępy z JRG Tczew.

08.09.2019r - Czarlin ul. Leśna - wypadek na quadzie
Po dotarciu na miejsce zastano zastano 1 osobę poszkodowaną leżąca na drodze, quad znajdował się 100 metrów dalej. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz pomocy w transporcie osoby poszkodowanej do śmigłowca LPR. Wskutek zdarzenia 1 osoba została poszkodowana.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • gosc_gość_gość

  11.09.2019, 11:51

  fajne zwroty

  te zwroty z tych szkoleń typu :"udało się pozyskać " lub "na miejscu zostano kobietę potrąconą " to nowy język pseudointelektualistów .

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx9.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA