Dzień Tczewa - przez pandemię inaczej

Dzien Tczewa (fot. tcz.pl)
Tczew - Dzień Tczewa - przez pandemię inaczej
W innym terminie odbędzie się uroczysta sesja Rady Miasta, organizowana zwyczajowo 30 stycznia - z okazji Dnia Tczewa. Zdecydowały względy epidemiczne. Pandemia nie pokrzyżowała jednak tradycyjnej akcji nagradzania drobnymi upominkami solenizantów urodzonych w Dniu Tczewa.

30 stycznia od 1992 roku obchodzony jest jako Dzień Tczewa. Jest to pamiątka wkroczenia wojsk gen. Józefa Hallera do Tczewa w 1920 roku. 30 stycznia to okazja nie tylko do historycznych refleksji i przypomnienia powrotu miasta do Macierzy, ale także sposobność nagrodzenia tych, którzy zasłużyli się dla Tczewa swoją pracą i osiągnięciami. W tym roku sesji nie będzie jednak w tym terminie - powodem jest pandemia koronawirusa. Na razie nic nie wskazuje na to, że sytuację szybko uda się opanować, dlatego sesja zostanie przełożona.

- 30 stycznia od 1992 roku obchodzony jest jako Dzień Tczewa. Zwykle towarzyszy mu wyjątkowa oprawa, m.in. uroczysta sesja Rady Miejskiej. W tym roku, ze względu na pandemię, uroczysta sesja odbędzie się w innym terminie, prawdopodobnie w maju lub czerwcu. Wówczas również wręczone zostaną nagrody i wyróżnienia - mówi Małgorzata Mykowska, rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Tczewie.


Tradycją stało się wysyłanie przez prezydenta Tczewa Mirosław Pobłockiego życzeń urodzinowych tym mieszkańcom, którzy urodzili się 30 stycznia. Solenizanci otrzymują też upominek w postaci tczewskiego kalendarza ściennego.


- W tym roku już po raz siódmy życzenia trafiły do solenizantów. Takich mieszkańców mamy obecnie 142, w wieku od 3 do 92 lat. - dodaje Mykowska.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.