Celuj w czyste konto - sprawdź punkty karne

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Celuj w czyste konto - sprawdź punkty karne
Niedawno obchodziliśmy Europejski Dzień Kontroli Prędkości. Tylko przez pierwsze trzy miesiące tego roku Polacy sprawdzali swoje punkty karne niemal 150 tysięcy razy. Nikt z tego grona nie pojawił się na komisariacie. Zrobili to online.

Nie tylko w ten dzień, ale i każdego innego, wszystkim kierowcom życzymy... pustego konta. Jeśli jednak masz coś na sumieniu, sprawdź ile punktów zarobiłeś. Ta wiedza może Ci się przydać przed świętami i majówką.

Dzięki CEPiK

Liczbę punktów karnych możemy sprawdzić dzięki systemowi CEPiK 2.0, który umożliwia m.in. dostęp do aktualnych danych z ewidencji kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego.


- Możliwość sprawdzenia liczby punktów karnych to jedna z e-usług, której uruchomienie było możliwie dzięki temu systemowi. To także dzięki CEPiK kierowcy mogą m.in. sprawdzić historię pojazdów, które chcieliby kupić, skorzystać z usługi "Mój pojazd", a wszyscy inni - w kilka minut - sprawdzić, czy autobus którym podróżują jest bezpieczny - mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski.


Nie ruszaj bez Profilu!

Jeśli chcesz sprawdzić swoje punkty karne przez Internet - potrzebujesz Profilu Zaufanego (PZ). Korzysta z niego już niemal 3,4 miliony Polaków. Jeśli nie ma Cię w tej grupie - szybko nadrób braki. Profil Zaufany bardzo się przydaje. Możesz go założyć na dwa sposoby - przez bankowość internetową lub potwierdzając go w Punkcie Potwierdzającym. Wszystkie szczegóły znajdziesz na stronie www.pz.gov.pl

To Profil Zaufany gwarantuje pełne bezpieczeństwo e-usługi "Sprawdź swoje punkty karne".

- Dzięki zalogowaniu się przez Profil Zaufany mamy pewność, że liczby punktów za nasze drogowe przewinienia nie zobaczą sąsiad, kolega z pracy, czy inna niepowołana do tego osoba - mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. - Profil Zaufany to gwarancja, że nikt się pod nas nie podszyje. Jest bezpłatny i naprawdę łatwo go założyć - dodaje.

Sprawdź rachunek

Masz Profil Zaufany, chwilę czasu i ciężką nogę... czas sprawdzić swój rachunek:

1. Wejdź na stronę www.obywatel.gov.pl, znajdź sekcję "Kierowcy i pojazdy" i kliknij "Sprawdź swoje punkty karne".

2. System przeniesie Cię na stronę Profilu Zaufanego. Zaloguj się na swoje konto.

Gotowe! Informacja o Twoich punktach karnych wyświetli się od razu. Możesz pobrać plik w formacie PDF i wydrukować.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • Łepek_gość

  23.04.2019, 13:16

  Czyste konto

  Ja zawsze celuje w czyste konto, jeszcze przed kolejna wypłata pół miesiąca i już czyściutko, 0zl na koncie mam. Dziękuje ze policja się o to stara

  Odpowiedz
  IP: 86.143.xx6.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA