Będzie dalsza przebudowa "berlinki" - w tym bardzo niebezpiecznego skrzyżowania

W ramach inwestycji ma być przebudowane m. in. to niebezpieczne skrzyżowanie (fot. tcz.pl)
Tczew - Będzie dalsza przebudowa "berlinki" - w tym bardzo niebezpiecznego skrzyżowania
Droga krajowa nr 22 na odcinku między Knybawą a Gnojewem zostanie przebudowana. Koncepcja przygotowana przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad zakłada również przebudowę niebezpiecznego skrzyżowania z lokalnymi drogami prowadzącymi w kierunku miejscowości Mątowy i Kończewice. Doszło tam już do wielu poważnych wypadków - także śmiertelnych.

Trwa remont drogi krajowej nr 22 na odcinku tczewskim - a Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad już przygotowuje się do przebudowy kolejnego fragmentu trasy. Chodzi o odcinek na terenie powiatu malborskiego - od mostu na Wiśle w Knybawie do Gnojewa. Mimo że trasa jest prosta - dochodzi tam do wielu wypadków. Szczególnie niebezpieczne jest skrzyżowanie z lokalnymi trasami - prowadzącymi do miejscowości Mątowy oraz Kończewice. Od czasu zamknięcia Mostu Tczewskiego to właśnie tędy dojeżdżają do Tczewa mieszkańcy Nowego Stawu, Lichnów, Lisewa, czy Kończewic. Mocno wzrósł tu ruch - dochodzi też do wielu bardzo niebezpiecznych zdarzeń. Nad tym, jak wprowadzić bezpieczne rozwiązania, zastanawia się Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad - zarządca "22". GDDKiA przygotowuje się do remontu trasy.

- Na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg krajowych i Autostrad jest przygotowywany projekt budowlany przebudowy odcinka drogi krajowej nr 22 między Knybawą a Gnojewem (w ramach programu wzmocnienia dróg krajowych do nacisku 11,5 t). W projekcie tego zadania przewidziano m.in. przebudowę skrzyżowań: na Mątowy (będzie tu zamontowana sygnalizacja świetlna) a także tego następnego między Kończewicami a Gnojewem (będzie zmieniona geometria). Nowa droga będzie miała przekrój 2x1 (zbliżony do obecnego), ale zostały też zaprojektowane odcinki z przekrojem 2+1 (będzie można bezpiecznie wymijać pojazdy wolnobieżne i ciężarowe). Do tego będzie wybudowany ciąg pieszo-rowerowy oraz kanał technologiczny. Po przebudowie ten odcinek drogi krajowej nr 22 będzie wyglądał zupełnie inaczej niż teraz - będzie zdecydowanie bezpieczniej. - mówi Piotr Michalski st. specjalista ds. komunikacji społecznej w gdańskim oddziale GDDKiA.

GDDKiA zakłada, że projektowanie potrwa do jesieni br. Następnie trzeba będzie wystąpić z wnioskami o decyzję środowiskową i zgodę na realizację inwestycji drogowej. Realizacja trasy mogłaby nastąpić w latach 2020-2021.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • +4

  on_gość

  11.03.2019, 13:47

  .

  co genialnego wymyślą: rondo czy zakaz lewoskrętu?

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx5.xx1 
 • +1

  Ja_gość

  11.03.2019, 23:48

  Czytaj ze zrozumieniem

  Ma być sygnalizacja świetlna

  Cytuj
  IP: 109.207.xx5.xx2 
 • -1

  ŁUPASZKO_gość_gość_gość

  11.03.2019, 13:51

  "a'la long"

  Super. Kibicuje. Miasto na tym skorzysta.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx8.xx4 
 • +9

  yhy_gość

  11.03.2019, 13:56

  Tymczasowy zjazd z tego ronda w Czarlinie w kierunku Tczewa poprawcie. Hałda żwiru i słupki zasłaniają widoczność od strony południowej. Do tego zwężono pas. Co za idiota to wymyślił???

  Odpowiedz
  IP: 78.31.xx6.xx0 
 • -2

  kik_gość

  11.03.2019, 14:06

  To moze postawcie jeszcze znak Tczew oprócz tego który jest czyli Bałdowo

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx2.xx2 
 • +3

  Aska _gość_gość_gość

  11.03.2019, 20:59

  Przebudowa w Czarlinie wlecze się niemiłosiernie. Prawie tak jak Gdańskiej.To chyba jakieś fatum.

  Odpowiedz
  IP: 83.23.xx1.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA