Pożyczka płynnościowa dla pomorskich firm

Pieniądze
Tczew - Pożyczka płynnościowa dla pomorskich firm
Z pożyczki mogą skorzystać mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, które ucierpiały z powodu epidemii koronawirusa. Samorząd województwa wygospodarował na ten cel 30 mln zł. Maksymalna wysokość pożyczki to 150 tys. zł. Można ją spłacać przez 5 lat. Wnioski przyjmuje Pomorski Fundusz Pożyczkowy.


Wnioski można składać elektronicznie lub w jednym z oddziałów Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego.

Samorząd wspiera pomorskie firmy

Od 4 maja pomorskie firmy mogą ubiegać się o pożyczkę płynnościową, finansowaną ze środków województwa.

- Na ten cel wygospodarowaliśmy 30 mln zł. Według mojej wiedzy, w dniu 4 maja będzie to pierwsze w Polsce tego rodzaju wsparcie uruchomione w takiej skali, a nie jedynie zapowiadane - mówi marszałek Mieczysław Struk.

Pieniądze za pośrednictwem Pomorskiego Funduszu Rozwoju trafiły do Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego Sp. z o.o., który będzie udzielał pożyczek. Najwyższa kwota, o jaką można wnioskować to 150 tys. zł. Co ważne, oprocentowanie będzie zerowe, a maksymalny okres spłaty pożyczki wyniesie aż 5 lat. Będzie też możliwy dwunastomiesięczny okres zawieszenia spłat.

- Jesteśmy już przygotowani do przyjmowania wniosków o pożyczkę płynnościową. Będzie można je składać w Pomorskim Funduszu Pożyczkowym od najbliższego poniedziałku - informuje Aneta Grzębska prezes PFP. Do dyspozycji wnioskodawców są doradcy w pięciu oddziałach na terenie województwa pomorskiego. - Przedsiębiorcy już pytają o szczegóły. Spodziewamy się wniosków przede wszystkim od firm, które w tej chwili nie mogą wykonywać swojej działalności gospodarczej np. kosmetyczne, fryzjerskie. Odbieramy też telefony od przedsiębiorców z branży turystycznej i restauracyjnej. - dodaje Grzębska.

Szczegóły odnośnie składania wniosków można znaleźć tutaj.

Ten artykuł jest częścią bloku tematycznego:
Koronawirus
Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba najczęściej objawia się gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Wirus przenosi się drogą kropelkową. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok. 15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2/3% osób chorych. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby, w szczególności przewlekłe.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • geszeft_gość

  12.05.2020, 12:03

  szlomo

  I jak zawsze na każdym kryzysie najlepiej wychodzą bankowcy. Morawiecki coś o tym wie. Szalom

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx0.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.