Dzisiaj na kociewskich trasach kontrole "Prędkości"

(fot. Pomorska Policja)
Dzisiaj na kociewskich trasach kontrole "Prędkości"
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Tczewie dzisiaj prowadzą działania pod nazwą "Prędkość", które są realizowane w ramach przedsięwzięcia ROADPOL Safety Days. Celem działań jest podnoszenie świadomości zagrożeń, jakie mogą napotkać użytkownicy dróg oraz promujące bezpieczne zachowania i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

W dniach 16-22 września 2023 r., w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, prowadzone będą działania pod nazwą ROADPOL Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego). Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL oraz wspierane m.in. przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC).

- Działania ukierunkowane są na dążenie do założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO-zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Zgodnie z planem, funkcjonariusze będą dokonywać pomiarów prędkości, szczególnie w rejonach przejść dla pieszych oraz na odcinkach dróg, na których najczęściej dochodzi do wypadków lub kolizji z powodu niestosowania się do ograniczeń prędkości. Kolejna już akcja ma na celu zwrócenie uwagi uczestników ruchu drogowego na poważne konsekwencje, jakie może za sobą nieść przekraczanie dozwolonej prędkości. - mówi st. post. Katarzyna Ożóg.


Pamiętajmy, że to my decydujemy o naszym zachowaniu na drodze i odpowiedzialność za popełnione wykroczenia czy przestępstwa spoczywa na nas.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • +5

  Bgf_gość

  20.09.2023, 15:20

  Dojenie +

  Odpowiedz
  IP: 78.31.xx7.xx0 
 • +3

  KierowcaBombowca_gość

  20.09.2023, 15:28

  ok dzięki za informacje - dziś zwolnie troche i będe światłami migać też innym. Jeszcze raz dziękuje za uprzedzenie o kontrolach.

  Odpowiedz
  IP: 153.19.xx1.xx0 
 • -3

  errtet_gość

  20.09.2023, 17:00

  To jest lepsze niż jakakolwiek Viagra. Radzę każdemu spróbować chociaż raz w życiu - wielokrotnie poprawi to Twoje życie seksualne, przeczytaj sam ------ tnij.tcz.pl/?u=9f8f7d

  Odpowiedz
  IP: 185.120.xx7.xx5 
 • Gość _gość_gość_gość_gość_gość

  20.09.2023, 20:47

  Janosik dzis 100%wydajności

  Odpowiedz
  IP: 78.30.xx4.xx4 
 • +4

  Gość _gość

  20.09.2023, 22:16

  Szkoda że ich nie ma na ul. Sambora w Tczewie bo tam to się odgrywają rajdy.

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx7.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.