Wielki przejazd rowerowy przejedzie przez metropolię

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Wielki przejazd rowerowy przejedzie przez metropolię
W niedzielę 12 czerwca 2022 uczestnicy kolejnej, już 24 edycji Pomorskiego Wielkiego Przejazdu Rowerowego (oraz hulajnogowego, rolkowego i longboardowego) w czterech barwnych peletonach wyruszą na blisko 170 km tras Pomorza, aby po kilku godzinach zjechać do centrum Trójmiasta - na wielki Piknik Finałowy w Parku Sopockie Błonia.

- Po dwóch latach przerwy ponownie będziemy wspólnie świętować w gronie wielkiej, rowerowej rodziny! - jednocześnie promując i zachęcając do użytkowania roweru jako najzdrowszego środka komunikacji przyjaznego miastu! 24 edycja WPR - po raz pierwszy w historii - będzie miała dwa dodatkowe wydarzenia towarzyszące we Wrzeszczu Dolnym i Górnym. - informują organizatorzy.


Przez metropolię przejadą aż cztery peletony:

- Peleton Południowy, jadący ze Starogardu Gdańskiego i Tczewa przez Pszczółki i Pruszcz Gdański do Śródmieścia Gdańska,

- Peleton Zachodni, w którym pojadą rowerzyści z Kartuz, Żukowa, Banina oraz Kokoszek do Śródmieścia Gdańska,
- Peleton Gdański, który przejedzie trasą spod Stadionu na Letnicy, Tunelem pod Martwą Wisłą (ze względów bezpieczeństwa, podobnie jak rok temu, ten odcinek 24. WPR dostępny będzie wyłącznie dla rowerzystów, pozostałe odcinki będą dostępne także dla rolkarzy, deskorolkarzy i osób na wózkach) a dalej przez Stogi i Przeróbkę do Śródmieścia Gdańska (gdzie połączy się w ruchu z Peletonami: Południowym oraz Zachodnim) aby skierować się w stronę Wrzeszcza, gdzie dołączą do nie go dwa wrzeszczańskie peletony. Następnie Peleton Północny skieruje się do granicy z Sopotem,
- Peleton Północny, rozpoczynający się w Wejherowie i jadący przez Redę, Rumię i Gdynię, którego trasa po raz pierwszy w historii WPR pobiegnie m.in. fragmentem Estakady Kwiatkowskiego.

Połączone Peletony: Południowy, Zachodni i Gdański przejadą trasą wiodącą przez al. Grunwaldzką i al. Zwycięstwa, aby u wjazdu w Drogę Zieloną spotkać się z rowerzystami jadącymi w Peletonie Północnym. Wielki Finał 24 WPR odbędzie się w miejscu które absolutnie urzekło nas w zeszłych latach, czyli we wspaniałym parku Sopockie Błonia przy ul. Polnej w Sopocie.

- Tradycyjnie - na naszą demonstrację - i do wspólnej zabawy - zapraszamy rowerzystów, rolkarzy, deskorolkarzy, wrotkarzy, osoby na hulajnogach i wózkach inwalidzkich (za wyjątkiem odcinka przez tunel pod Martwą Wisłą dostępnego tylko dla rowerzystów). 24 WPR po raz kolejny odbywa się w myśl idei "koła - kółka - jedna spółka!". - mówią organizatorzy.


Oficjalna trasa WPR w tym roku obejmie 10 miast aglomeracji: Wejherowo, Redę, Rumię, Gdynię, Sopot, Gdańsk, Kartuzy, Żukowo, Pruszcz Gdański oraz Tczew. Do czterech peletonów 24. WPR dołączą także grupy rowerowe i rowerzyści z miast takich jak Słupsk, Elbląg, Malbork, Lębork, Starogard Gdański, Kościerzyna.

Niezwykle widowiskowy, równoległy przejazd i połączenie peletonów odbędzie się na Drodze Zielonej na granicy Sopotu i Gdańska. Następnie połączony WPR przejedzie ulicami Łokietka i Polną w Sopocie do parku Sopockie Błonia.

Uwaga - tradycyjnie już udział w Wielkim Przejeździe Rowerowym jest całkowicie darmowy. Wszyscy uczestnicy chcący wesprzeć organizację WPR, będą mogli zrobić to poprzez udział w zbiórce publicznej podczas trwania WPR lub kupując pamiątkowe koszulki lub torby. Podczas trwania samego WPR będzie także okazja do zdobycia tzw. szprychówki - kolorowej, pamiątkowej, numerowanej karty. Wśród posiadaczy szprychówek zostaną rozlosowane liczne nagrody (m.in. rowery i gadżety rowerowe). Rowery będzie można też wygrać m.in. w konkursie na najbardziej zdumiewające przebranie rowerzysty i ROWERU!

Skąd wyrusza Tczew?

Tczew ul. Dworcowa przy lokomotywie
zbiórka - godz. 9.25
start - godz. 9.45

Tczewska policja apeluje o ostrożną jazdę - na trasie przejazdu wystąpią utrudnienia w ruchu.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (9)
dodaj komentarz

 • -12

  Kolonia_gość

  09.06.2022, 11:31

  z dwoma kolami klania sie wam Kolonczycy napedzaj lancuch

  Odpowiedz
  IP: 37.201.xx5.xx8 
 • +2

  dla ciebie pajacu_gość

  09.06.2022, 13:59

  http://www.youtube.com/watch?v=v-L4Zr2gClg

  Cytuj
  IP: 78.159.xx1.xx5 
 • -12

  obcy_gość_gość

  09.06.2022, 11:41

  Tczew jest od dawna miastem multikulty, wiec zrobmy cos wspanialego dla sortu gorszego i lepszego w naszym Tczewie-Dirschau, wow, takze zycze milego dnia

  Odpowiedz
  IP: 37.201.xx5.xx8 
 • +5

  Precz z debilamI_gość

  09.06.2022, 14:23

  Idź w kolejkę do psychiatry

  Ale z ciebie debiI. Skończ zaśmiecać komentarze.

  Cytuj
  IP: 84.16.xx2.xx0 
 • -9

  ktoś_gość

  09.06.2022, 13:01

  rower

  Takie pytanie: co włodarze naszego miasta - niby rowerowego itp. itd. zrobili byśmy jako społeczność wzięli udział w takim wydarzeniu jak "Rowerowa Stolica Polski 2022"??? Otóż chętnie odpowiem - NIC !!!!! A pobliski Starogard Gdański oczywiście jak najbardziej bierze w tym udział.... W Tczewie tylko się dużo mówi ( tak naprawdę o niczym) a kompletnie nic nie robi... Parę metrów ścieżki rowerowej ogłasza się jako sukces,jakby wybudowano z 1000 km...... Pan prezydent miasta i jego współpracownicy to się nadają ale do pchania karuzeli.......

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx9.xx8 
 • +4

  Marek_gość

  09.06.2022, 15:56

  Zrobili ci ścieżkę, to się ciesz i po niej popierdalaj, a nie podnoś głosu z kolejnymi żądaniami i zj**anymi pomysłami. Chcesz to sobie jedź do Starogardu jak ci nie pasuje.

  Cytuj
  IP: 146.70.xx6.xx0 
  +2

  ktoś_gość

  09.06.2022, 23:13

  :):):)

  ale ty jesteś tępy......

  Cytuj
  IP: 84.38.xx9.xx8 
 • +2

  ktoś_gość

  09.06.2022, 23:14

  :):):)

  "Zrobili ci ścieżkę, to się ciesz i po niej popierdalaj, a nie podnoś głosu z kolejnymi żądaniami i zj**anymi pomysłami. Chcesz to sobie jedź do Starogardu jak ci nie pasuje."

  ale ty jesteś tępy.....

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx9.xx8 
 • +2

  Nick_gość

  10.06.2022, 11:26

  Jako zawodowy kierowca i ambitny rowerzysta (nie jeżdżę w obcisłych gaciach) uważam, że trzeba w słoneczną niedzielę najlepiej w południe zrobić przejazd bulwarem zestawów ciągnik siodłowy + naczepa aby zablokować ruch na ścieżkach rowerowych i ustanowić masę krytyczną "tiry żywią tiry ubierają". To piękny gest dla naszych bohaterów dzięki którym mamy również rowery.

  Odpowiedz
  IP: 31.0.xx0.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.