"Bezpieczna droga krajowa nr 22" - dzisiaj policyjne działania

Kontrola policji (fot. KPP Tczew)
Tczew - "Bezpieczna droga krajowa nr 22" - dzisiaj policyjne działania
Pomorscy policjanci prowadzą dzisiaj działania "Bezpieczna droga krajowa nr 22", których celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, nieprawidłowego wyprzedzania oraz ograniczenie zjawiska niekorzystania wbrew obowiązkowi z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów. Mundurowi zwrócą także uwagę na zjawisko korzystania podczas kierowania pojazdem z telefonów komórkowych.

Pomorscy policjanci 17 października przeprowadzą działania "Bezpieczna droga krajowa nr 22", których celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, nieprawidłowego wyprzedzania oraz ograniczenie zjawiska niekorzystania wbrew obowiązkowi z pasów bezpieczeństwa przez kierujących oraz pasażerów. Mundurowi zwrócą także uwagę na zjawisko korzystania podczas kierowania pojazdem z telefonów komórkowych w sposób wymagający trzymania go w ręku. Rozmowy telefoniczne, a nawet przeglądanie stron internetowych jest coraz częściej przyczyną zdarzeń drogowych.

Funkcjonariusze podczas działań wykorzystają ręczne mierniki prędkości oraz pojazdy nieoznakowane wyposażone w wideorejestrator. Należy spodziewać się także kaskadowego pomiaru prędkości, co oznacza, że po minięciu patrolu Policji, spotkamy następny. Przypominamy, że zgodnie z przepisami należy jeździć cały czas. Jesienią drogi są śliskie.

Zalegające na nawierzchni liście, niższe temperatury, wilgoć spowodowana porannymi mgłami są czynnikami, które powinny spowodować znaczne zwiększenie ostrożności podczas jazdy.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +3

  kierowca_gość_gość

  17.10.2018, 08:41

  oby skutecznie

  Proponuję ustawić ze trzy patrole na odcinku o mostu knybawskiego do Czarlina i na pewno limitmiesięczny będzie wyrobiony.

  Odpowiedz
  IP: 37.248.xx4.xx3 
 • +1

  kierowca_gość

  17.10.2018, 17:58

  rzadko zdarza sie prosic o wzmozenie kontroli, ale rzeczywiscie na odcinku od mostu do czarlina radar moglby byc na stale.

  Odpowiedz
  IP: 188.146.xx8.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.