We wtorek (13.04) Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Obchody Dnia Pamięci Zbrodni Katyńskiej (fot. Jacek Cherek)
Tczew - We wtorek (13.04) Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
Przed nami Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, który upamiętnia ofiary stalinowskich mordów. Ze względu na pandemię obchody będą miały skromniejszą formę.

Symboliczne uroczystości odbędą się 13 kwietnia przy Panteonie Katyńskim, znajdującym się na terenie II Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie:

- We wtorek, 13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Niestety, ze względu na obowiązujące obostrzenia, uroczystości ograniczą się do złożenia kwiatów przez Starostę Tczewskiego, Prezydenta Miasta Tczewa oraz przedstawicieli Organizacji Kombatanckich. - mówi Marcin Stolarski, rzecznik Starostwa Powiatowego w Tczewie.

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej został uchwalony w dniu 14 listopada 2007 roku przez Sejm Rzeczypospolitej. Jest on obchodzony w rocznicę opublikowania przez Niemcy w 1943 roku informacji o odkryciu w Katyniu na terenie ZSRR(obecnie Rosja) masowych grobów oficerów Wojska Polskiego. Dzień ten upamiętnia około 22 tys. obywateli II Rzeczypospolitej zamordowanych z rozkazu Józefa Stalina przez NKWD wiosną 1940 roku.


Drukuj
Prześlij dalej