Gmina Gniew. Ruszy wodociągowa inwestycja

Rura, rury
Gmina Gniew. Ruszy wodociągowa inwestycja
W ostatnich dniach w imieniu burmistrza Gniewa jego zastępca Joanna Kamińska podpisała umowę na budowę sieci wodociągowej w Widlicach wraz z rozbudową stacji podnoszenia ciśnienia w Opaleniu. Na realizację inwestycji Gmina Gniew otrzymała dofinansowanie w ramach I edycji Programu Inwestycji Strategicznych Rządowego Funduszu Polski Ład w wysokości 4 274 050 złotych.

Przy podpisaniu umowy obecni również byli Mateusz Raczyński - Prezes Zarządu spółki Zakład Robót Instalcyjno-Inżynieryjnych HYDROPEX Sp. z o.o. Sp. k., Izabela Szutenberg - przedstawiciel Banku Gospodarstwa Krajowego oraz pracownicy Urzędu Miasta i Gminy w Gniewie.

Zadanie polega na budowie sieci wodociągowej o długości 3244 metrów, w celu zaopatrzenia w wodę do potrzeb pitno-gospodarczych i przeciwpożarowych mieszkańców miejscowości Widlice Dolne i Widlice Górne. W ramach inwestycji, do sieci wodociągowej podłączonych zostanie 33 nieruchomości oraz wybudowana zostanie przepompownia strefowa wraz ze zbiornikiem retencyjnym i 25 hydrantów. Dla uzyskania prawidłowych parametrów sieci wodociągowej w Widlicach, rozbudowana zostanie także stacja podnoszenia ciśnienia w Opaleniu.

Dostęp do wody jest podstawową potrzebą każdego człowieka, dlatego nowa infrastruktura w znacznym stopniu poprawi komfort życia i warunki bytowe mieszkańców kolejnych obszarów naszej gminy.


Inwestycja zrealizowana ma zostać do września 2023 roku.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • -3

  Mat_gość

  19.09.2022, 07:06

  Chyba redaktorek z tcz.pl pracuje również dla gniew.pl i z rana portalliki pomylił.

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx2.xx5 
 • +4

  on_gość

  19.09.2022, 16:00

  ON

  Widać w Gniewie coś się przynajmniej dzieje, miasto się rozwija, realizowane są inwestycje. Prace są prowadzone zgodnie z budżetem, miasto nie dokłada pieniędzy do przetargów jak u nas, bo są dobrze zrobione wyceny inwestorskie. Korzystają ze środków unijnych inwestują w fotowoltaikę, budują drogi, kanalizację i wodociągi. W Tczewie tylko kroniki kryminalne. Jak już coś zbudują to zawsze nie w terminie i trzeba jeszcze dokładać do interesu.

  Cytuj
  IP: 109.207.xx9.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.