Otwarcie produkcji eMobility w zakładzie Eaton w Tczewie

Uroczystość w Eaton (fot. mat. prasowe)
Otwarcie produkcji eMobility w zakładzie Eaton w Tczewie
Firma Eaton na początku lutego 2023 ogłosiła, że uruchamia produkcję związaną z technologią eMobility w swoim zakładzie w Tczewie. Z tej okazji zorganizowano uroczyste otwarcie nowego biznesu dla pracowników zakładu, kierownictwa firmy oraz przedstawicieli władz lokalnych i mediów.

"Uruchomienie produkcji eMobility w zakładzie, który działa od dziesięcioleci, odzwierciedla zdolność firmy Eaton do transformacji, gdyż branża rozwija się w kierunku elektryfikacji" - powiedział Marco Martini, Prezydent grupy VG regionu EMEA. "Tczew będzie teraz dostarczał klientom zróżnicowane technologie dla pojazdów zarówno spalinowych, jak i elektrycznych pojazdów akumulatorowych".


W dniu 25 stycznia 2022 roku w zakładzie Eaton w Tczewie podpisano umowę opiewającą na 100 mln zł z Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną na rozwój biznesu eMobility. Rok później, 2 lutego 2023 roku, w zakładzie w Tczewie miała miejsce oficjalna inauguracja produkcji eMobility.

W wydarzeniu wzięli udział zaproszeni goście, w tym władze miasta i gminy Tczew, przedstawiciele Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i Politechniki Gdańskiej, lokalne media oraz pracownicy firmy Eaton w Tczewie. Spotkanie rozpoczęło się od oficjalnego powitania, które poprowadzili Adam Dułak, Dyrektor Zakładu Eaton w Tczewie oraz Tomasz Dzieżyc, Dyrektor Operacyjny eMobility w Tczewie.
"Idąc z duchem czasu, firma Eaton rozszerzyła swoją ofertę produktów o komponenty do pojazdów elektrycznych. Konsekwencją tego była podjęta w 2021 decyzja o zlokalizowaniu produkcji konwerterów i inwerterów w naszym zakładzie."- mówił podczas spotkania Adam Dułak.


Aby przygotować się do wprowadzenia nowych technologii, członkowie zespołu z Tczewa przeszli wielomiesięczne szkolenie w centrum badawczo-rozwojowym firmy Eaton eMobility w Montrottier we Francji.

"Wprowadzamy nasze produkty z pełną przejrzystością dla naszych klientów, aby zademonstrować nasze zaangażowanie w jakość i szeroką wiedzę na temat komponentów elektrycznych" - powiedział Marco Martini.Początkowo w Tczewie będą produkowane konwertery DC-DC, inwertery i inne komponenty eMobility. Zakład będzie nadal zajmował się również produkcją i montażem innych produktów, w tym komponentów sprzęgieł, mechanizmów różnicowych i rozwiązań w zakresie emisji paliwa.

Tczew eMobility to nie tylko park produkcyjny, lecz także ośrodek badawczo-rozwojowy wyposażony w najnowocześniejszą technologię, która pozwala na testowanie rozwiązań zaprojektowanych przez firmę Eaton w różnych warunkach rzeczywistych.
Biznes Eaton w Tczewie ciągle się rozwija, dlatego kampus poszukuje pracowników na stanowiska zarówno operatorskie, inżynierskie, jak i kierownicze. Wszystkich zainteresowanych pracą w innowacyjnym środowisku automotive, w którym propaguje się pracę zespołową i rozwój, kierujemy na Pracuj.pl, gdzie można znaleźć aktualnie prowadzone rekrutacje.

Powyższy tekst jest materiałem reklamowym (artykuł sponsorowany), który stworzył wyłącznie Reklamodawca. Redakcja Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zawarte w tym artykule. Chcesz zamówić taki artykuł? Zapraszamy tutaj: reklama Tczew
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (0)

  • Uwaga! Funkcja komentowania została wyłączona przez Moderatora serwisu...