Powstaje teren rekreacyjny w Szprudowie

(fot. gniew.pl)
Tczew - Powstaje teren rekreacyjny w Szprudowie
Na terenie gminy Gniew powstaje kolejny teren rekreacyjny, tym razem w Szprudowie. W ramach Funduszu Sołeckiego trzcinowisko w centrum wsi zostało oczyszczone, a teren wokół został przygotowany do dalszego zagospodarowania. Zaplanowane na najbliższy czas prace zrealizowane zostaną natomiast w ramach inicjatywy lokalnej. Autorem projektu, którego celem jest stworzenie miejsca wypoczynku nad stawem w Szprudowie, jest Nieformalna Grupa Inicjatywna Aktywni Szprudowianie. Inicjatywa dofinansowana została ze środków Gminy Gniew w wysokości 19 700 zł.

W najbliższym czasie na tym terenie powstanie wiata ze stołem i ławkami oraz miejsce na ognisko. Rośliny i krzewy ozdobne upiększą to miejsce i pozytywnie wpłyną na wizerunek całej wsi. Nowa przestrzeń rekreacyjna będzie służyć lokalnej społeczności oraz osobom odwiedzającym Szprudowo.

Burmistrz Maciej Czarnecki dziękuje pracownikom urzędu oraz sołtys wsi Małgorzacie Gajewskiej za pracę przy realizacji zadania. Włodarz sołectwa dziękuje natomiast wykonawcy inwestycji, firmie Usługowej "MAGPART" Leszek Kobyliński, za ogromne zaangażowanie i pomoc.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +3

  qq_gość

  24.05.2022, 07:08

  to fajnie...a u nas na wsi prezes sprzeda i zabetonuje kolejny teren

  Odpowiedz
  IP: 46.175.xx6.xx8 
 • Mentos_gość

  24.05.2022, 20:54

  karta mieszkańca

  Gminy powinny ustanowić opłatę dla mieszkańców miasta tczew za korzystanie z infrastruktury wiejskiej... nie płacicie podatków do gminy to wracać do betonowego miasta...

  Odpowiedz
  IP: 88.156.xx5.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.