41-latek poszukiwany listem gończym w rękach policji

(fot. KPP Tczew)
41-latek poszukiwany listem gończym w rękach policji
Policjanci zatrzymali 41-letniego mężczyznę, który był poszukiwany listem gończym do aresztu śledczego. Mieszkaniec Tczewa był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości za popełnione wcześniej przestępstwo oszustwa. Mundurowi dodatkowo ustalili, że zatrzymany mężczyzna miał związek z innym przestępstwem dotyczącym uchylania się od alimentacji. Zatrzymany mężczyzna po przesłuchaniu przez śledczych i przedstawieniu mu zarzutów, zgodnie z decyzją sądu trafił na 6 miesięcy do aresztu śledczego.

19 stycznia br. policjanci z wydziału kryminalnego z tczewskiej komendy otrzymali informację, że na terenie jednej z posesji przebywa mężczyzna, który jest poszukiwany. Funkcjonariusze, sprawdzając to miejsce, zatrzymali 41-letniego mężczyznę, który jak się potwierdziło, był poszukiwany listem gończym.

- Zatrzymany mieszkaniec Tczewa był ścigany listem gończym wystawionym przez miejscowy sąd. Za popełnione wcześniej przestępstwo oszustwa sąd skazał mężczyznę na karę 6 miesięcy pozbawienia wolności. Funkcjonariusze doprowadzili mężczyzna do komendy, gdzie sporządzili dokumentację procesową. Mundurowi dodatkowo ustalili, że zatrzymany mężczyzna ma związek również z przestępstwem dotyczącym uchylania się od alimentacji. Jak ustalili funkcjonariusze, zatrzymany mężczyzna od 6 lat nie płacił rat alimentacyjnych, które zostały orzeczone wyrokiem sądu. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik KPP Tczew.


Śledczy po przesłuchaniu i przedstawieniu zarzutu, zgodnie z decyzją sądu przekonwojowali go do placówki penitencjarnej. Policjanci każdego dnia sprawdzają miejsca, gdzie mogą ukrywać się osoby poszukiwane, a ich zatrzymanie w wielu przypadkach jest tylko kwestią czasu.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • Czyto_gość

  21.01.2022, 14:43

  Hipek?

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx5.xxx 
 • dziabniety_gość

  21.01.2022, 15:23

  ja

  "Alimenty też dla ludzi! Po nich poznasz prawdziwego mężczyznę!"

  Odpowiedz
  IP: 83.20.xx0.xx7 
 • -1

  qq_gość

  21.01.2022, 18:08

  całe Tcz.pl = kronika policyjna i wszelkiej maści patoli

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx1.xx8 
 • Ronin_gość

  21.01.2022, 20:43

  Ja

  Nie znając kogoś na podstawie artykułu nie ocenia się

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx6.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.