Zgłoszenie planowanej powierzchni uprawy maku i konopi włóknistych w 2021 r.

(fot. gmina-tczew.pl)
Tczew - Zgłoszenie planowanej powierzchni uprawy maku i konopi włóknistych w 2021 r.
Zgodnie z informacją Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego prowadzone są prace nad Uchwałą Sejmiku Województwa Pomorskiego w sprawie określenia ogólnej powierzchni przeznaczonej pod uprawę maku i konopi włóknistych oraz rejonizacji tych upraw w 2021 roku. Mając bowiem na uwadze art. 46 ust. 8 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii (Dz. U. z 2019 r. poz. 852 ze zm.) sejmik województwa, po zasięgnięciu opinii ministra właściwego do spraw zdrowia oraz ministra właściwego do spraw rolnictwa, określi, w drodze uchwały, ogólną powierzchnię przeznaczoną corocznie pod uprawy maku lub konopi włóknistych oraz rejonizację tych upraw, mając na względzie zagrożenie narkomanią, zapotrzebowanie na surowce pochodzące z tych upraw oraz tradycję uprawy maku i konopi włóknistych na danym terenie.

Zgodnie z art. 47 ust.1 ww. ustawy zezwolenie na uprawę maku lub konopi włóknistych wydaje wójt właściwy ze względu na miejsce położenia uprawy.

Jednym z warunków wydania zezwolenia na uprawę maku czy konopi włóknistych jest ujęcie planowanej powierzchni (ha) i rejonizacji (gmina) uprawy w wyżej wymienionej Uchwale Sejmiku województwa Pomorskiego na rok, którego dotyczy uchwała.

W związku z powyższym, w terminie do 22 września 2020 r. przyjmowane będą zgłoszenia dotyczące powierzchni i rejonizacji upraw maku i konopi włóknistych planowanych na 2021 r. Zgłoszenia dokonuje zainteresowany producent i punkt skupowy. Zgłoszenia można dokonać również za pośrednictwem urzędu gminy.


W zgłoszeniu planowanej na 2021 r. powierzchni uprawy maku i konopi włóknistych należy ująć:

- czy zgłaszający jest producentem czy prowadzącym skup maku/ konopi włóknistych;

- wskazanie gatunku uprawy (mak, mak niskomorfinowy, konopie włókniste);

- cel prowadzenia uprawy - cele zostały określone w art. 45 ustawy;

- lokalizacja uprawy - na terenie jakiej gminy województwa pomorskiego planowana jest uprawa;

- powierzchnia uprawy w ha na terenie danej gminy.Pisemne zgłoszenie planowanej powierzchni i rejonizacji uprawy maku i konopi włóknistych należy kierować na adres:

Przewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego


ul. Okopowa 21/27, 80-810 Gdańsk.Jednocześnie informuje się, iż w dniach 29 września - 14 października 2020 r. planowane jest przeprowadzenie konsultacji społecznych projektu uchwały Sejmiku Województwa Pomorskiego w sprawie określenia ogólnej powierzchni przeznaczonej pod uprawę maku i konopi włóknistych oraz rejonizacji tych upraw w 2021 roku, podczas których możliwe będzie dodatkowe zgłoszenie powierzchni i rejonizacji upraw maku i konopi włóknistych. Informacja dostępna będzie na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +5

  jopek_gość

  14.09.2020, 07:08

  makowiny ok

  pamiętam młode czasy , jak się szło na mak . Nacinało się świeże główki i mleczko ma działanie opiumowe. Zdrowe i daje wewnętrzny spokój ....ekoodlot

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx0.xx6 
 • Kaszmir _gość

  14.09.2020, 12:20

  Baron

  Wysyłałem zgłoszenie hodowla konopi indyjskich, rejon Czyżykowo i Suchostrzygi. Przeznaczenie: zdrowotne cel : poprawa zdrowia mieszkańców Tczewa. Leczenie uzależnień od COVID-19 i maseczek.

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx2.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA