"Daj, ja też daję". Salony piękności mogą pomóc szpitalom

Na całym świecie trwa walka z koronawirusem. Dlatego szpitale borykają się z problemami w zakresie dostępności do środków ochrony osobistej, których brakuje w hurtowniach. Na szczęście okazuje się, że nie brakuje za to pięknych gestów solidarności.

Niedawno informowaliśmy na naszych łamach, że w hurtowniach w całej Polsce zaczyna brakować środków ochrony osobistej, stąd szpitale apelują o pomoc:

- Apelujemy do salonów kosmetycznych, fryzjerskich, które zamknęły działalność z powodu szerzącej się epidemii, o przekazywanie środków, które są im na razie niepotrzebne - mówił nam Maciej Bieliński, prezes Szpitali Tczewskich.

Okazuje się, że nie brakuje pięknych gestów solidarności. Informowaliśmy już o inicjatywie - "Powiat tczewski szyje maseczki", czyli lokalnej akcji szycia masek ochronnych dla chętnych placówek w powiecie. W jej koordynację zaangażowały się organizacje i społecznicy z Tczewa, Pelplina i Subków. Pisaliśmy też o restauratorów, którzy mimo własnych trudności, dokarmiają szpitalny personel. Teraz w akcję pomocową chcą włączyć się salony kosmetyczne z Tczewa:


- Minęła doba od opublikowania apelu o pomoc i wsparcie dla szpitali, a już kilka osób zwróciło się do mnie z zapytaniem o sposób przekazania zapasów środków ochrony. Początkowo chciano przywozić je do mnie, lecz namawiam koleżanki i kolegów do oddania darów bezpośrednio do placówek szpitalnych. Po rozmowie z przedstawicielami Szpitali Tczewskich poinstruowano mnie, ze wszystkie zapasy można przywieźć "pod drzwi" tzw. białego domku, skąd personel medyczny je odbierze. Zarząd szpitala prosi wspomożycieli o pozostawienie danych osobowych lub firmy, w celu złożenia im podziękowań. - informuje pani Sabina, właścicielka gabinetu kosmetologii i medycyny estetycznej w Tczewie.

Nasza rozmówczyni (nie chce podawać nazwy salonu, by jej akcji nie traktować jako reklamy jej punktu) w ramach akcji "Daj, ja też daję" namawia lokalne salony do dzielenia się zapasami z placówkami medycznymi. Mimo tego, że to właśnie branża kosmetyczna jest jedną z tych, która mocno ucierpią ekonomicznie z powodu przestoju, spowodowanego epidemią.

- Szpitale zgłaszają problemy z dostępem do środków ochrony osobistej. W obliczu stale rosnącej liczby zakażonych sytuacja zmienia się z bardzo trudnej na tragiczną. Apel o pomoc dla szpitali skierowany został do kolegów i koleżanek z branży Beauty- fryzjerów, linergistek, masażystów itp. -wszystkich którzy na co dzień zaopatrują się w środki dezynfekcyjne, rękawiczki, maski itp. Nie dalej niż kilka...kilkanaście dni temu, gdy niebezpieczeństwo stanu zagrożenia epidemiologicznego stało się nieuchronne, salony na portalach społecznościowych zapewniały o posiadaniu zaplecza zapasów środków zapewniających bezpieczeństwo ich klientów. Wkrótce po tym, większość z nas, mimo braku oficjalnego zakazu, zdecydowała się na tymczasowe zawieszenie wykonywania usług, biorąc odpowiedzialność za siebie i swoich klientów. Wobec tego wspomniane środki ochrony nie są obecnie wykorzystywane. Ośmieliłam się wiec zaapelować do właścicieli gabinetów o ich przekazanie tym, którzy wykonywania swoich usług zawiesić nie mogą. Mowa o personelu medycznym szpitali - ludziach, którzy dla nas narażają swoje zdrowie i życie. Mam nadzieję, że akcja zmotywuje kolegów z branży do zaangażowania i oddania choćby części zapasów. Rozumiem, że nie możemy oddać wszystkiego i musimy zachować część środków ochrony na nasz powrót do pracy, dopóki nie uzupełnimy zapasów, ale nie zużyjemy przecież wszystkiego od razu. Sama oddaje karnistry środków dezynfekcyjnych, ponad tysiąc rękawiczek, 100 masek chirurgicznych, jednorazowe podkłady włókninowe.

Wszystkich zachęcamy do włączenia się w akcję. Dobro wraca!

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (10)
dodaj komentarz

 • +6

  Wiola_gość

  22.03.2020, 09:12

  Szkoda ,że osoba która pomoga..

  Szkoda ,że osoba która chce pomóc nie chce podać nazwy swojego zakładu i nie powinno być to traktowane jako reklama( rozumiem chodzi na pewno o hejt bo niektórzy nie rozumieją słowa ,,POMAGAĆ" ale odebrane jako ludzki odruch pomagania i wspierania innych..super inicjatywa.

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx0.xx1 
 • +5

  Ff_gość

  22.03.2020, 10:49

  Straszne

  Straszne czasy nastały kiedy ludzie boją się tego, że pomagają. A są tacy, że tego nie rozumieją.

  Cytuj
  IP: 188.147.xx5.xx3 
 • +1

  Bite_gość

  22.03.2020, 09:38

  Kto pomaga

  tnij.tcz.pl/?u=6b479f

  Odpowiedz
  IP: 185.167.xx3.xx4 
 • +5

  Wirus_gość

  22.03.2020, 12:47

  Nawet taki mały gest.

  Piękna inicjatywa, popieram całym sercem.Chwała ludziom dobrej woli . Bez nich walka skazana na porażkę , dzięki nim życie toczy się lepiej. Szacunek dla wszystkich, którzy choćby w najmniejszy sposób pomagają . Wszyscy zasługują na nasze wsparcie. Dziękujmy Bogu za kraj w którym żyjemy. "W ludziach więcej rzeczy zasługuje na podziw niż na pogardę" -Albert Camus

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx2.xx9 
 • +2

  Gelek_gość_gość

  22.03.2020, 13:26

  Zobaczymy jak państwo po epidemii tym małym przedsiębiorcom pomoże

  Odpowiedz
  IP: 78.20.xx6.xx1 
 • +2

  Obywatel _gość

  22.03.2020, 15:08

  Panstwo

  PiS się chwali że niczego nie zabraknie do walki z wirusem A tak naprawdę nic nie ma. I tylko ładnie w telewizji opowiadają. I oczywiście wczoraj ekspert prezes Kaczyński ekspert od rodziny I medycyny zabrał głos I wyszedł z piwnicy gdzie się schował na ostatnie tygodnie .

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx7.xx2 
 • Smok nie wawelski, a Zygmunta_gość

  22.03.2020, 20:40

  Warcholstwo pisofskie

  Będą łgać do samego końca, może już niedługo. Nie wierzę w ani jedno ich słowo. Trzeba obserwować, kiedy będą zwiewać, szczury zawsze pierwsze spier..... Ale nie to najważniejsze. Prawdziwi Polacy zawsze sobie pomagali w trudnych czasach. I to jest piękne, i tego nikt nam nie zabroni. Chwała ludziom dobrej woli, chwała.

  Cytuj
  IP: 5.173.xx0.xx6 

  PANI MINISTER_gość

  22.03.2020, 22:33

  Prezes

  Ciesz się wiosną obywatelu.Tobie z pewnością makaronu , ryżu i papieru nie zabraknie.

  Cytuj
  IP: 178.235.xx0.xx9 
 • -3

  Avant_gość_gość

  22.03.2020, 22:07

  oferta pożyczki

  Pozdrawiamy wszystkich i witamy w Avants Loan INC, Jesteśmy zespołem wsparcia finansowego, który zajmuje się finansami międzynarodowymi dla dowolnej ilości narzędzi bankowych. Nasze usługi są szybkie i niezawodne. pożyczki są zatwierdzane w ciągu 24-48 godzin od pomyślnego złożenia wniosku. Oferujemy pożyczki od minimum 2000 USD do maksymalnie 50 milionów USD z oprocentowaniem 3% w przystępnej cenie na okres od 1 do 30 lat w celu spłaty pożyczki. Celem Avant Group jest świadczenie doskonałych profesjonalnych usług finansowych. Ubieganie się o pożyczkę jest dla nas bezstresowe, aby uzyskać więcej informacji na temat naszego procesu pożyczkowego {avants.loan@gmail.com} {av_ant@outlook.com} Zadzwoń / Whatsapp +1 (409) 2062954 Z przyjemnością Ci pomożemy

  Odpowiedz
  IP: 197.210.xx3.xx6 
 • zibi_gość_gość

  23.03.2020, 02:59

  blind mind

  Tego po prostu nie da sie ogarnąć. Gdzie kur...a jest państwo? Prywatni ludzie biora na klate to co powinno być oczywiste i zapewnione przez rząd. Trzeba byc skonczonym kretynem zeby wierzyc obecnej wladzy! Sram na politykow ale to jest skrajna podstawa egzystencji sluzby zdrowia. W porownaniu do specjalistycznego sprzetu to sa groszowe koszty. Nosz kur...a brak slow!

  Odpowiedz
  IP: 45.56.xx8.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA