Przed drugą turą - to trzeba wiedzieć

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Przed drugą turą - to trzeba wiedzieć
389 616 - tyle osób przed pierwszą turą wyborów prezydenckich dopisało się online do spisu wyborców w innych miejscowościach, niż zazwyczaj głosują. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że w drugiej turze również będą tam dopisani.

Wszystkie te osoby w najbliższych dniach dostaną SMSy i maile z odpowiednią informacją z Krajowego Biura Wyborczego. Brak wiedzy na ten temat może spowodować, że część osób nie będzie mogła wziąć udziału w drugiej turze wyborów prezydenckich.

Szczegółowych informacji w tym zakresie udziela Krajowe Biuro Wyborcze.

"Krajowe Biuro Wyborcze przypomina, że do spisu wyborców można dopisać się tylko 1 raz. Jeśli dopisałeś się przed I turą - nie możesz dopisać się do innego spisu przed II turą. Jeśli chcesz głosować w innym miejscu, weź zaświadczenie o prawie do głosowania w urzędzie, w którym jesteś już dopisany do spisu wyborców" - SMSy o takiej treści wkrótce trafią do pierwszych osób.


E-usługa umożliwiająca dopisanie się do spisu wyborców będzie aktywna do wtorku 7 lipca 2020 r. do godz. 23.59.

Mogą z niej skorzystać osoby, które w pierwszej turze głosowały w miejscu swojego stałego pobytu, natomiast w drugiej chciałyby zagłosować poza nim.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • -14

  Denis_gość

  03.07.2020, 06:28

  ......

  Przed drugą turą trzeba wiedzieć że Pinokio morawiecki powiedział że wszystko jest ok. Pandemia w odwrocie i nie ma się czego bać. A on to wie bo pewnie jest równie epidemiologiem,wirusologiem,oraz doktorem. A starostwo powiatowe zamknięte.

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx3.xx0 
 • -17

  niedzielny_gość_gość_gość

  03.07.2020, 07:39

  klika

  Adrian przebił wszystkich. Wstyd za takiego prezydenta.Dla mnie ten człowiek jest nikim. Bał się stanąć do debaty. Tchórz i miernota. Do tego pacynka tego karakana.

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx8.xx3 
 • +13

  Lol_gość

  03.07.2020, 09:19

  Jeśli Rafał Trzaskowski biegnie do stacji, która na co dzień go popiera, jest prywatna i ma zagranicznego właściciela i z tą stacją dyktują kiedy i gdzie ma przyjść prezydent Polski, to jest całkowite złamanie wszystkich zwyczajów. Jeśli ktoś chce zorganizować debatę, to najpierw pyta i uzgadnia, a nie wzywa do wstawienia się. Tak jest na całym świecie sztaby kandydatów ustalają wspólnie warunki debaty. Jak widać wielu łyknęło tą ustawkę TVNu.

  Cytuj
  IP: 94.254.xx3.xx1 
  -1

  niedzielny_gość_gość_gość

  03.07.2020, 10:44

  ......

  Ustawka jest w tvp. Zna pytania przygotowane specjalnie pod niego. Co to za publiczna stacja skoro trzyma jedna strone. Tfu... Możecie sobie wstawiac te minusiki i plesć swoje bzdury. Jestescie dla mnie jak sekta. Klapki na oczach. Ładnie was wytresowali.

  Cytuj
  IP: 188.147.xx8.xx3 
 • +1

  Tczewiak_gość_gość_gość

  04.07.2020, 15:22

  Córka tego nieudolnego, infantylnego prezydenta ma więcej oleju w głowie. Nie "reklamuje " się na Tik-Toku, w odróżnieniu od ojca. Brakuje jeszcze tylko reklam w Hustlerze. Ale co się dziwić, kiedy tata zajmuje się korespondowaniem z Leśnymi Ruchadełkami

  Odpowiedz
  IP: 83.23.xx1.xx3 
 • xD_gość

  04.07.2020, 20:24

  xD

  pamiętajcie, że jeśli głosowaliście na zwycięskiego kandydata z 1 tury to nie musicie iść na 2 turę, ponieważ kandydat wygrał 1 turę. W drugiej turze głosują wyborcy innych kandydatów.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx4.xxx 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.