Przyjęcia i planowe zabiegi w Szpitalach Tczewskich wstrzymane do odwołania

Szpital (fot. tcz.pl)
Tczew - Przyjęcia i planowe zabiegi w Szpitalach Tczewskich wstrzymane do odwołania
Do odwołania wstrzymane są wszelkie przyjęcia i planowe zabiegi w Szpitalach Tczewskich. Placówka, zgodnie z rozporządzeniem wojewody, pozostaje w gotowości, w związku z pandemią koronawirusa.

Tczewski szpital jest jednym z listy wyznaczonej przez wojewodę, pozostającym w stanie podwyższonej gotowości w celu przyjęcia osób znajdujących się w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego.

- Wstrzymujemy wszelkie planowe przyjęcia i zabiegi do odwołania - informują Szpitale Tczewskie.


Do placówki mogą zgłaszać się nadal pacjenci onkologiczni w celu zabiegów ratujących życie, zabiegów w trybie pilnym, przyjęć położniczych, neonatologicznych i w trybie pilnym.


Ten artykuł jest częścią bloku tematycznego:
Koronawirus
Nowy koronawirus SARS-CoV-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba najczęściej objawia się gorączką, kaszlem, brakiem smaku i/lub węchu, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Wirus przenosi się drogą kropelkową. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok. 15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2/3% osób chorych. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, pacjenci onkologiczni, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby.
Drukuj
Prześlij dalej