Dzisiaj policjanci szczególnie przyglądają się pieszym

Policja (fot. tcz.pl)
Tczew - Dzisiaj policjanci szczególnie przyglądają się pieszym
24 października, pomorscy policjanci prowadzą działania "Bezpieczny Pieszy", Ich celem jest zmniejszenie ilości zdarzeń z udziałem pieszych i rowerzystów, a w szczególności zaistniałych na przejściach dla pieszych oraz przypomnienie, że piesi i rowerzyści są również uczestnikami ruchu drogowego.

W roku 2017 piesi byli sprawcami 2378 wypadków, w wyniku których śmierć poniosło 425 osób, a obrażenia ciała odniosło 2012 osób. W porównaniu do roku 2016 na naszych drogach zginęło o 26 osób więcej. Najczęstszą przyczyną wypadków z winy pieszych było wejście na jezdnię bezpośrednio przed jadącym pojazdem (1184 wypadki), drugą przyczyną było przekraczanie jezdni w miejscu niedozwolonym (289 wypadków).

24 października, pomorscy policjanci przeprowadzą działania "Bezpieczny Pieszy", Ich celem jest zmniejszenie ilości zdarzeń z udziałem pieszych i rowerzystów, a w szczególności zaistniałych na przejściach dla pieszych oraz przypomnienie, że piesi i rowerzyści są również uczestnikami ruchu drogowego. Mundurowi zwrócą szczególną uwagę na przypadki przechodzenia przez jezdnię w miejscu zabronionym. W okolicy przejść dla pieszych policjanci będą reagowali na wykroczenia wobec pieszych. W przypadku rażącego naruszenia przepisów funkcjonariusz może odstąpić od nałożenia mandatu karnego i skierować sprawę do sądu.

-
Przypominamy pieszym, że używanie elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym od zmierzchu do świtu jest obowiązkowe. Jesienna aura powoduje, że drogi są śliskie, widoczność ograniczona, droga zatrzymania wydłuża się. Apelujemy do pieszych oraz kierowców o ostrożność.- mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • -12

  Tia_gość

  24.10.2018, 16:54

  To chyba spiszecie ze 3ech pijaczków i to wszystko A jak nam wszystkim wiadomo najgorsi są kierowcy w swoich zlomach co dzień wypadek bo nie znają przepisów jeden z drugim obsrany na kursie po 10 razy oblany A teraz wielki kierowca Ale jak każdy wie że kierowca z kat B to nie kierowca

  Odpowiedz
  IP: 80.212.xx9.xx1 
 • +5

  aga_piet_gość

  24.10.2018, 23:12

  plac zabaw

  Sprawdzają, czy dzieci nie wchodzą po zjeżdżalni od złej strony, albo nie huśtają się na stojąco :)

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA