Wyrwij się z miasta do lasu dzięki czaswlas.pl

Las (fot. mat. prasowe)
Tczew - Wyrwij się z miasta do lasu dzięki czaswlas.pl
Ponad 17 tys. obiektów turystycznych Lasów Państwowych: miejsc biwakowania i kempingów, ośrodków wypoczynkowych i kwater, szlaków pieszych, rowerowych i konnych, a także parkingów, punktów widokowych i innych atrakcji we wszystkich zielonych zakątkach kraju można znaleźć w nowej odsłonie serwisu czaswlas.pl, leśnego przewodnika turystycznego.

Dzięki stworzonemu przez Lasy Państwowe serwisowi czaswlas.pl każdy może w prosty sposób zaplanować wypoczynek z przyjaciółmi lub rodziną na łonie natury w ulubionym zakątku Polski.

- Jedną z trzech funkcji lasów jest udostępnianie ich społeczeństwu. Nowa odsłona naszego serwisu turystycznego jest realizacją tej funkcji. Chcemy ułatwić Polakom - zamkniętym z powodu pandemii przez wiele miesięcy w domach - wyrwanie się z pełnych betonu, hałasu i smogu miast, by mogli odpocząć w bliskości przyrody korzystając z infrastruktury turystycznej, którą dla nich tworzymy - mówi Józef Kubica, p.o. dyrektora generalnego Lasów Państwowych. - Liczymy też, że więcej osób doceni urodę polskich lasów i pracę dbających o nie leśników - dodaje.

W serwisie czaswlas.pl za pomocą prostej wyszukiwarki, zintegrowanej ze szczegółową mapą, można szybko i łatwo znaleźć, np:

- parkingi lub miejsca postoju, gdzie najwygodniej będzie zostawić samochód;

- szlaki turystyczne: piesze, rowerowe lub konne, które zapewnią po drodze najpiękniejsze widoki i najwięcej atrakcji;

- ścieżki edukacyjne lub historyczne, przejście którymi dostarczy także nieco wiedzy;

- punkty widokowe, które mogą być celem wyprawy;

- miejsca biwakowania lub wiaty turystyczne, które pozwolą po drodze nieco odpocząć, a często też rozpalić ognisko czy skorzystać z toalety.

Osoby planujące dłuższy pobyt w lesie mogą dzięki czaswlas.pl zapoznać się także z bazą noclegową Lasów Państwowych.

- Oferujemy setki miejsc w ośrodkach wypoczynkowych, szkoleniowo-wypoczynkowych i kwaterach myśliwskich, a także pokoje gościnne. Miłośnicy nocowania pod gołym niebem mogą rozbić namiot na jednym z kilkunastu pół biwakowych, kempingów lub w wyznaczonych miejscach biwakowania. - mówi Karol Skonieczny z Nadleśnictwa Starogard.

Na stronach leśnego przewodnika turystycznego można dowiedzieć się o usytuowaniu obiektów, możliwościach dojazdu, rodzaju i standardzie usług, wyposażeniu oraz okolicznych atrakcjach turystycznych. Użytkownik może ocenić obiekt i podzielić się opinią z innymi użytkownikami serwisu.

Opisy ponad 17 tys. obiektów oraz ich zdjęcia są na bieżąco aktualizowane.

Dla osób, które lubią gotowe propozycje spędzenia czasu zostały przygotowane "Pomysły na wyprawy". Są to plany weekendowych wypraw z wykorzystaniem obiektów dostępnych w portalu czaswlas.pl. Każda z wypraw została przygotowana z myślą o konkretnej grupie użytkowników, np. chcących spędzić czas aktywnie, interesujących się historią czy tych, którzy wolą skupić się na obserwacji przyrody.

W serwisie czaswlas.pl można znaleźć także porady, których przestrzeganie sprawi, że czas spędzony w lesie będzie bezpieczny zarówno dla nas, jak i dla otaczającej nas przyrody.


A ci, którzy z jakiegoś powodu nie mogą wybrać się do lasu, mogą posłuchać na czaswlas.pl jego odgłosów dzięki Leśnej strefie relaksu.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • -5

  Pfii_gość

  05.07.2021, 13:59

  Wolę tanie linje lotnicze i weekn na Majorce

  Odpowiedz
  IP: 89.8.xx2.xx6 
 • A ja.._gość

  05.07.2021, 14:31

  Chetnie spedzam czas w lesie lecz nie w miejscu ogolacanym systemowo przez drwali, bo komus sie to oplaca. To gospodarka rabunkowa na naszym wspolnym dobru.

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx4.xx9 
 • +3

  Tyzy pl_gość

  05.07.2021, 15:32

  Najpopularniejszy portal regionu, a wali największe byki lub jest nieobiektywny i nieprofesjonalny. Gdzie jest link? Ciężko było wstawić?? Sam adres strony to nic, potrzebny jest odnośnik!! Dobrze, że adres strony jest łatwy to można spamietac i wklepac

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx5.xx0 
 • +1

  tczewiak_gość_gość

  05.07.2021, 17:13

  Fajna inicjatywa! Las to cudowna odskocznia od zabetonowanego Tczewa. Zwłaszcza, że nawet łąki na bulwarze są koszone na maksa. Kiedyś można było na trawie usiąść, teraz tylko sucha ziemia i śmieci...na prawdę smutne

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx5.xx9 
 • +1

  Jac_gość

  08.07.2021, 13:29

  Przecież można się wybrać normalnie nie trzeba nikogo informować. No tak inwigilacja musi być !! KUR E W S KIE PANSTWO

  Odpowiedz
  IP: 83.20.xx0.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.