XXIII Turniej Sportowo-Rekreacyjny Przedszkoli

Turniej (fot. mat. prasowe)
Tczew - XXIII Turniej Sportowo-Rekreacyjny Przedszkoli

zobacz galerię zdjęć: 3
W sobotę 11 maja 2019 r. w hali II LO w Tczewie odbył się XXIII Turniej Sportowo-Rekreacyjny Przedszkoli o Puchar Prezydenta miasta Tczewa.

Tradycyjnie przed rozpoczęciem turnieju miała miejsce uroczysta defilada połączona z prezentacją zespołów i ich zawodników. W tym roku do turnieju przystąpili reprezentanci sześciu przedszkoli: "Pan Słonik" "Pan Słonik do Kwadratu", Chatka Puchatka", "Jodełka", " Przedszkole Sióstr Miłosierdzia", oraz "Przedszkole Niebieskie Migdały".

Przedszkolacy rywalizowali w dziewięciu konkurencjach, na które składały się wyścigi sztafetowe, tory przeszkód i konkurencje techniczne. Do zabawy zaproszone zostały również opiekunowie grup, których zadaniem było oddanie pięciu rzutów do tarczy oddalonej o 6m.

Od samego początku walka o zwycięstwo była bardzo wyrównana.

Pierwsze konkurencje wygrywały na przemian reprezentacje różnych przedszkoli i trudno było wskazać lidera. Kolejne starty przysporzyły wielu emocji, a różnice między najszybszymi przedszkolami były naprawdę niewielkie.

Podczas zawodów widać było trud włożony w przygotowania do poszczególnych konkurencji. Bez wątpienia każdy zawodnik może zaliczyć start w swoich pierwszych zawodach do udanych. Potwierdzeniem tego mogą być reakcje licznie zgromadzonych kibiców, którzy gromkimi brawami i owacjami nagrodzili wszystkich startujących zawodników.

Klasyfikacja generalna XXIII Turnieju Przedszkoli miasta Tczewa:

1. Przedszkole "Jodełka" - 55 pkt
2. Przedszkole Sióstr Miłosierdzia - 46 pkt
3. Przedszkole "Chatka Puchatka" - 38 pkt
4. Przedszkole Niebieskie Migdały - 36 pkt
5. Przedszkole "Pan Słonik" - 20 pkt
6. Przedszkole "Pan Słonik do kwadratu" - 14 pkt

Po zakończeniu Turnieju nastąpiło uroczyste zakończenie imprezy, na którym Dyrektor TCSiR Andrzej Błaszkowski wręczył nagrody.


Organizatorem XXIII Turnieju Sportowo-Rekreacyjnego Przedszkoli miasta Tczewa było Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji.

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA