XXIII Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej

Zawody (fot. TCSiR)
Tczew - XXIII Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej

zobacz galerię zdjęć: 3
W czwartek 2 lipca wystartowało Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej. Ze względu na pandemię korona wirusa wprowadzono limity zgłoszeń w poszczególnych kategoriach. W turnieju mogło wystartować po 12 drużyn Kobiet oraz kategorii 40+, natomiast w kategorii OPEN 24 zespoły.

Limity były niemal wyczerpane. Do pierwszego turnieju zgłosiło się 46 drużyn: 23 OPEN (jedna z drużyn nie stawiła się), 12 kobiet i 11 w kategorii 40+, co daje nam łącznie aż 92 zawodników.

Na początek we wszystkich kategoriach rozegrano mecze w 3 drużynowych grupach, następnie w kategorii Kobiet oraz 40+ rozegrano półfinały i finał oraz mecz o 3 miejsce. W najliczniejszych kategorii OPEN po meczach grupowych najlepsza "ósemka" rozegrała fazę pucharową kończąc zmagania meczem o 3 miejsce oraz finałem.

W kategorii Pań mecze były bardzo wyrównane i trudno było wskazać faworyta. Do turnieju zgłosiły się dobrze znane nazwiska, ale w nieco innych zestawieniach niż w latach ubiegłych.

W meczu finałowym oglądaliśmy Marię Grętkiewicz oraz Patrycję Deję , które dość łatwo poradziły sobie z Katarzyną Wontor oraz Magdleną Obszańską wygrywając 21:14.
Bardz zaciętym okazał się pojedynek o III miejsce w którym Paulina Kirszenstein i Ela Klein, walczyły z Aleksandrą Chmielecką i Magdaleną Meller. Po wielu ciekawych akcjach lepsza okazała się para Kirszenstein: Klein wygrywając 21:19
W kategorii 40+ nie zawiedli faworyci i w meczach o stawkę mierzyły się pary, które w ostatnich latach kończyły Grand Prix na podium.
W finale zameldowali się Krzysztof Dusowski i Michał Pielak ich przeciwnikami byli Tomasz Bieliński i Robert Karnowski.
Po bardzo ciekawym meczu 21:17zwyciężyli zeszłoroczni triumfatorzy Pielak : Dusowski. 
W meczu o III miejsce równie zaciętą walkę toczyli Łukasz Ciesielski i Piotr łazarski oraz Zbigniew Kowalski i Robert Jędrzejczak. Mecz zakończył się wynikiem 21:17 dla Łazarskiego i i Ciesielskiego.

Również w kategorii OPEN w najlepszej czwórce znalazła się czołówka ubiegłorocznej edycji. W finale mierzyli się zeszłoroczni triumfatorzy Mikołaj Brange i Krzysztof Zbrzeźny oraz zeszłoroczni v-ce mistrzowie Sławomir Zemlik i Szymon Szymkowiak. Bardzo wyrównany mecz wygrali Brange:Zbrzeźny wynikiem 21:19 .
W meczu o III miejsce bracia Maciej i Bartosz Bąk (3 miejsce zeszłorocznej edycji) okazali się lepsi od Michała Pysz i Michała Szpaka wygrywając 21:13.

Za tydzień, w czwartek 9 lipca, drugi z pięciu zaplanowanych turniejów.
Przypominamy, że do turnieju można się zapisać tylko za pośrednictwem strony internetowej: www.elektronicznezapisy.pl. Zgłoszenia są przyjmowane do każdego wtorku poprzedzającego termin rozgrywek do godziny 14:00

Organizator: Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji.
Sponsor: NIERUCHOMOŚCI SZENROK

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA