MP w wioślarstwie: Brązowy Biskup!

Mateusz Biskup
W weekend na torze regatowym w Kruszwicy odbyły się 89. Mistrzostwa Polski seniorów w wioślarstwie. Kapitalnie zaprezentował się 19-letni zawodnik Unii Tczew Mateusz Biskup, który zdobył brązowy medal! W jedynce wagi lekkiej startował również Michał Baran, który wygrywając finał B, zajął ostatecznie 7. miejsce.

Mateusz był najmłodszy w stawce. Wygrał 27-letni Litwin Mindaugas Griskonis z Lotto Bydgostia Bydgoszcz z czasem 7:39,35 (1:45,90; 3:47,72; 5:51,04), drugie miejsce zajął 24-letni Adam Wicenciak z KW 1904 Poznań 7:50,98 (1:51,15; 3:58,92; 6:04,42). Biskup do zwycięzcy stracił 16,47 sekund, uzyskawszy czas 7:55,82 (1:53,59; 3:56,78; 6:03,31). To największy sukces Unity w swojej dotychczasowej karierze.

W finale B jedynek wagi lekkiej najlepszy okazał się 19-letni Michał Baran, który uzyskał czas 8:21,37 (2:00,17; 4:10,72; 6:24,81). Drugiego na mecie 21-letniego Bartłomieja Suskiego z AZS AWF Warszawa wyprzedził o 0,86 sekundy.

Medal Mateusza jest pierwszym krążkiem zdobytym przez wioślarzy Unii w seniorskich Mistrzostwach Polski od 36 lat! W 1977 roku złoty medal wywalczyła czwórka bez sternika wagi lekkiej w składzie: Leon Sulżycki, L.Sitarek, J.Wołoszko.