Drugi wiosenny remis Pogoni "Dekpol" Tczew

Pogoń Tczew (fot. mat. prasowe)
W 16. kolejce 1 ligi. kobiet drużyna Pogoni Tczew zmierzyła się w Radomiu z tamtejszym HydroTruckiem Radom. Od pierwszego gwizdka Tczewianki wykazywały się wielką ochotą do gry. Już w trzeciej minucie, po faulu na Viktorii Osowskiej, sędzia podyktowała rzut karny. Niestety swojej szansy z jedenastego metra nie wykorzystała Martyna Tryka. Kilka minut później swoją szansę z rzutu karnego wykorzystały radomianki.

HydroTruck Radom 1 - 1 KS Pogoń Dekpol Tczew

Bramki (asysty)
11` Aleksandra Szydło
61` Magdalena Sobal (Joanna Jeleń)

Pomimo straty bramki, drużyna z naszego miasta nadal śmiało atakowała bramkę rywalek, swoje okazje miały Paulina Magulska, Julia Jędrzejewska, czy Martyna Tryka, lecz żadne z uderzeń nie doprowadziło do wyrównania.

Druga część spotkania, wyglądała bardzo podobnie, Pogoń operowała bardzo dobrze piłką, oraz kreowała groźne sytuacje strzeleckie. Jedną z nich, 16 minut po wznowieniu gry, wykorzystała Magdalena Sobal, po doskonałym zagraniu Joanny Jeleń, młodzieżowa reprezentantka Polski pięknym strzałem z powietrza nie pozostawiła szans bramkarce rywalek.

Niestety, trzy minuty później Nadiia Boiczuk otrzymała czerwoną kartkę i do końca Tczewianki grały w dziesiątkę. Mimo osłabienia nasz zespół miał dogodne sytuacje na zdobycie bramki dającej zwycięstwo, jednakże podobnie jak w pierwszej części gry brakowało mu skuteczności.

W następnej kolejce nasz zespół podejmie Polonia Środa Wielkopolska. Mecz odbędzie się 24 kwietnia 2021 o godzinie 14:00 w Środa Wielkopolska.