Rozpędzone Samborzanki przed meczem kończącym sezon


odbyło się
06
05.2023, 16:00
Sobota
Rozpędzone Samborzanki przed meczem kończącym sezon
Już w sobotę, 6 maja o godzinie 16:00, zawodniczki Sambora Tczew podejmą na własnym parkiecie drużynę AL-KO AZS Poznań w meczu kończącym pierwszoligowe rozgrywki. Będzie to jednocześnie pożegnanie z tym szczeblem ligowym, przed przystąpieniem do Ligi Centralnej.

W ostatnim spotkaniu Samborzanki pewnie, bo aż 40:25, pokonały Jutrzenkę Płock. Mecz ten od początku układał się pod dyktando naszych szczypiornistek, które dobrą skuteczność w ataku, wsparły solidną grą w obronie. Na uwagę zasługuje na pewno perfekcyjne egzekwowanie rzutów karnych przez Kasię Zduniak, która aż 7 razy trafiła do bramki z 7 metra, dokładając również jedno trafienie z gry. Wyróżnić trzeba także najmłodszą na boisku, 17-letnią Agatę Piotrowską, która zdobyła w tym meczu 4 bramki. Jak widać, najmłodsze Samborzanki coraz śmielej pokazują się na ligowych parkietach, po 5 bramek rzuciły także Wiktoria Łosiak, Kornelia Kłosowska oraz Oliwia Konkolewska.

Mecz z AZS-em Poznań będzie ostatnim spotkanie tczewskich szczypiornistek w pierwszej lidze, albowiem kolejne rozgrywki rozpoczną one już w nowoutworzonej Lidze Centralnej. Będzie to poziom "przejściowy", zarówno sportowo, jak i organizacyjnie, pomiędzy Superligą a obecną pierwszą ligą. Będzie także dodatkowy "smaczek". Zwycięzca meczu zgarnie 2 miejsce w końcowym rozrachunki w ligowej tabeli. Zapowiada się niezwykle emocjonujące spotkanie, gdyż, podobnie, jak Sambor, poznański AZS jest obecnie w świetnej formie, a pierwszy mecz między tymi drużynami, rozegraniu w grudniu ub. roku w stolicy Wielkopolski, zakończył się minimalną wygraną (30:29) poznanianek.

Serdecznie wszystkich zapraszamy!!


Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA