Najpopularniejsza drużyna kolarska w Polsce podsumowuje sezon

(fot. mat .prasowe)
Tczew - Najpopularniejsza drużyna kolarska w Polsce podsumowuje sezon
Grupa Kolarska Gryf Tczew to amatorska drużyna zrzeszająca w swoich szeregach blisko 50 pasjonatów kolarstwa. W skróconym ze względu na pandemię Covid-19 sezonie 2020, członkowie klubu zdołali odnieść szereg sukcesów, stając blisko 50 razy na podium w zawodach szosowych, MTB i duathlonie.

Zanim opóźniony przez koronawirusa sezon wystartował na dobre, klub wziął udział w internetowym plebiscycie na najpopularniejszą i najbardziej lubianą drużynę kolarską w kraju. Tczewianie przeszli ten konkurs jak burza i dzięki głosom internautów zajęli 1 miejsce, zostawiając w tyle 79 klubów z całej Polski.


Do największych sukcesów indywidualnych zaliczają się niewątpliwie medale wywalczone na Mistrzostwach Polski Masters i Mistrzostwach Polski Amatorów. W kategorii 70-latków równych sobie nie miał Edmund Grabowski, który zdobył złoto w wyścigu ze startu wspólnego, jeździe dwójkami na czas oraz srebro w jeździe indywidualnej. Medalistami Mistrzostw Polski w swoich kategoriach wiekowych zostali także Przemysław Zieliński (srebro w jeździe na czas), Benedykt Szulczyk (srebro w jeździe na czas dwójkami i brąz w jeździe indywidualnej) i Zbigniew Bielski (brąz ze startu wspólnego).

W innych prestiżowych wyścigach szosowych, rozgrywanych na terenie całego kraju, na podium najczęściej stawali Przemysław Zieliński (6x), Edmund Grabowski (4x), Zbigniew Bielski (4x), Krzysztof Jankowski (4x), Marek Molfa (3x), Bartosz Kamiński (3x) i Jarosław Kowalczyk (2x).

GK Gryf to także marka rozpoznawlana na zawodach kolarstwa górskiego. Dzięki licznej i prężnie działającej sekcji MTB, klub był widoczny i odnosił sukcesy w maratonach MTB. Na podium stawali m. in. Oskar Krajnik, Dariusz Wybraniak, Maciej Sikorski, Grzegorz Kasper czy Karolina Papiernik. Niewątpliwie bardzo cieszą także miejsca na podium w klasyfikacjach drużynowych, co świadczy o sile zespołu. Tak o osiągnięciach klubu w mijającym roku powiedział prezes Stowarzyszenia, były kolarz zawodowy, Jarosław Kowalczyk:

"Za nami najlepszy sezon w historii drużyny. Mimo, że to trudny i nieprzewidywalny rok z powodu pandemii, udało się Nam zrobić kolejny krok naprzód. Były sukcesy i zwycięstwa w wyścigach poszczególnych zawodników. Mamy Mistrza Polski Masters, wiecznie młodego Edka Grabowskiego. Wygraliśmy też w głosowaniu internautów konkurs na najpopularniejszą drużynę kolarską w Polsce. To właśnie ten wynik jeszcze bardziej scementował drużynę, nasze rodziny, kibiców i sponsorów. Rozwijamy się również pod kątem organizacyjnym co pozwala z optymizmem spoglądać w przyszłość. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w rozwój projektu Grupa Kolarska Gryf Tczew."


To właśnie wspólne działanie pozwala klubowi odnosić sukcesy nie tylko w rywalizacji sportowej ale także w kwestiach organizacyjnych. Członkowie klubu odbyli zgrupowania przygotowawcze w Hiszpanii i polskich Sudetach, brali udział w akcjach charytatywnych oraz działaniach promujących bezpieczeństwo w ruchu drogowym. To wszystko nie byłoby możliwe bez wsparcia ze strony Starostwa Powiatowego w Tczewie oraz prywatnych przedsiębiorców z firm Budromat parapety.pl, Kaskom Kasy Fiskalne i Elkor-Bud Sp. z o.o. Mamy nadzieję, że sytuacja epidemiologiczna w przyszłym roku pozwoli na powrót do normalności , a co za tym idzie do jeszcze większej aktywności i sukcesów Grupy Kolarskiej Gryf Tczew. Aktualności z życia klubu można śledzić na fanpage'u na portalu Facebook oraz stronie internetowej www.gkgryftczew.pl

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (10)
dodaj komentarz

 • -11

  Artur_gość

  17.11.2020, 18:39

  Oo pedalarze ; D

  Odpowiedz
  IP: 83.20.xx6.xxx 
 • Pedalarz_gość

  23.11.2020, 10:11

  :D

  Ooo idiota

  Cytuj
  IP: 83.25.xx9.xx2 
 • +6

  Daniel _gość

  18.11.2020, 08:13

  Teraz mają trochę czasu niech poczytają kodeks drogowy

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx2.xx2 
 • zenek_gość

  18.11.2020, 10:24

  Tobie też radzę

  Tobie na pewno też się przyda...

  Cytuj
  IP: 5.60.xx1.xx1 
 • +12

  pol_gość

  18.11.2020, 11:59

  ...

  Jakie to nasze, zwyczajne... Zamiast napisać "ooo, nie wiedziałem! Gratulacje, szerokości..!" czy coś w tym stylu, to jak zwykle - złośliwie, albo nie na temat, byle obrzydzić, i tak zawsze.... A ja napiszę - wspaniale, fajnie, nie miałem pojęcia, piszcie, informujcie o sobie więcej..! I gdyby nie felerne kolana, byłbym z Wami....

  Odpowiedz
  IP: 77.112.xx0.xx9 
 • +7

  Sebastian_gość

  18.11.2020, 19:38

  Smutny Tczewie

  Smutny tczewie trochę radości i uśmiechu. Dobrze, że są ludzie z pasją i realizują swoje marzenia w każdym wieku. BRAWO

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx3.xx9 
 • Ciekawy_gość

  19.11.2020, 15:37

  Szkoda

  Szkoda tylko ze w Polsce "człowiek z pasją" zazwyczaj uważa się za pępek świata.Tacy z "pasją" katują samochody bez wydechu co wieczór i reszta ma słuchać bo on ma "pasje".Inni "z pasją" niszczą quadami i crossami lasy.No,ale szacun-pasja.I tak we wielu przypadkach.A jak ktoś zwróci uwagę to pada typowe:"zazdrościcie bo nie macie pasji".Tak się składa ze wiele osób po prostu swoimi zainteresowaniami nie psuje krwi innym.

  Cytuj
  IP: 94.42.xx2.xx0 
 • Edytor_gość

  19.11.2020, 15:29

  Uzupelnienie

  Kolarze także dodali,że 2020 był bardzo owocny jeśli chodzi o uporczywe jeżdżenie parami wszerz ną wąskich drogach,a szczególnie dobrze wspominają spowalnianie ruchu na drogach w miejscach gdzie obok są ścieżki rowerowe.Zapowiadają także kontynuowanie tradycji niezapoznawania się z kodeksem ruchu drogowego ponieważ uznają to za element ich dziedzictwa oraz obowiązek.

  Odpowiedz
  IP: 94.42.xx2.xx0 
 • N8ck_gość

  22.11.2020, 15:47

  Nagrywaj, wysyłaj, dzwoń na policję, strzelaj jeśli masz broń tylko nie bądź tu nudny i nie truj! Ić stont!

  Cytuj
  IP: 109.207.xx7.xx3 

  Pedalarz_gość

  23.11.2020, 10:13

  :D

  Tylko się nie popłacz. Odpręż się przed telewizorem z browarkiem w ręku i hoduj dalej bęben :)

  Cytuj
  IP: 83.25.xx9.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA