DECKA PELPLIN musi poczekać na 5. zwycięstwo

Decka Pelplin (fot. mat .prasowe)

zobacz galerię zdjęć: 39
Pierwsze 10 minut nie wskazywało na takie zakończenie 11.kolejki dla naszego zespołu, jednak goście z Politechniki Opolskiej przyjechali do nas zmotywowani i bardzo dobrze przygotowani. Pomimo wyrównanej pierwszej kwarty i dobrej trzeciej kwarty w wykonaniu naszego zespołu - przegrywamy u siebie 80-97.

Pierwsze dwie kwarty to pokaz gry, który chcielibyśmy oglądać w wykonaniu naszego zespołu oraz tego jakiej gry nie chcemy oglądać. Po wyrównanej i twardej grze w pierwszej kwarcie (21-23), w drugiej mogliśmy zobaczyć wszystko to co nie powinno się wydarzyć na boisku (10-28). Ograniczona rotacja w związku z kontuzjami i zmianami kadrowymi mocno utrudniała prowadzenie tego spotkania.

Gdy na przerwę DECKA schodziła do szatni z 20 punktową stratą, mało kto wierzył, że losy tego spotkania uda się odwrócić. Jednak po raz kolejny nasi zawodnicy wychodząc po przerwie pokazali, że wszystko jest możliwe. I jak określił sam trener Politechniki - nie wiadomo co by się stało, gdyby DECKA dorzuciła wtedy jeszcze więcej punktów.

Oba zespoły rozgrywały ten mecz falami, jednak fale gości z Opola były zdecydowanie krótsze i w czwartej kwarcie po raz kolejny postawili naszym zawodnikom trudne warunki - kończąc mecz wynikiem 80-97.

Nasz zespół jeszcze musi poczekać na 5-te zwycięstwo w inauguracyjnym sezonie, najbliższa okazja już w sobotę 28.11 na własnej hali, gdzie podejmować będziemy zespół Dziki Warszawa.

DECKA PELPLIN 80 : 97 Weegree AZS Politechnika Opolska