XXII Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej

Plażówka (fot. mat. prasowe)

zobacz galerię zdjęć: 3
Czwartek, lekko błękitne niebo z niewielkimi chmurami, lekki wiatr, brak deszczu i temperatura nieco powyżej 20 stopni... co to oznacza?
Tak, ruszyło letnie Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej. Taka właśnie pogoda, idealna dla siatkarzy towarzyszyła im przez ostatnie dwa sezony rozgrywanych turniejów na tczewskich boiskach. Po deszczowych dniach dopisała frekwencja. Do pierwszego turnieju zgłosiło się aż 92 zawodników (46 drużyn: 20 OPEN, 16 kobiet i 10 w kategorii 40+).

We wszystkich kategoriach na początek rozegrano mecze w grupach, następnie w kategorii 40+ rozegrano półfinały i finał oraz mecz o 3 miejsce. W najliczniejszych kategoriach (kobiet i OPEN) po meczach grupowych najlepsza "ósemka" rozegrała fazę pucharową kończąc zmagania meczem o 3 miejsce oraz finałem.

W kategorii Pań pozytywnie zaskoczyła przede wszystkim liczba zgłoszonych drużyn. Rekordowa frekwencja w śród kobiet spowodowała, że tym razem Panie skończyły turniej jako ostatnie. Najlepiej trudy turnieju zniosły Kamen Sosińska i Michalina Szupieńko, które po bardzo wyrównanym pojedynku zwyciężyły z Olgą Klein i Darią Szyjkowską 21:17. Równie ciekawy okazał się mecz o III miejsce w którym Patrycja Deja i Ela Klein, wygrały po ciekawych mianach piłek z Olą Lange i Anną Szufladowicz.
W kategorii 40+ zeszłoroczni triumfatorzy Krzysztof Dusowski i Michał Pielak pokazali, że i w tym sezonie są w wysokiej formie. W finale po bardzo zaciętym meczu pokonali bardzo dobrze prezentujących się Radosława Chabowskiego i Roberta Karnowskiego 21:17.

W meczu o III miejsce Krzysztof Rózga i Robet Zilz po bardzo dobrym spotkaniu pokonali Marcina Bartosiaka i Wojciecha Lewińskiego 21:18

Podobnie jak w zeszłym roku od mocnego uderzenia rozgrywki zaczęli broniący tytułu cyklu GP. Mikołaj Brange i Krzysztof Zbrzeźny w finale pokonali Damiana Zemło i Bartłomieja Więckiewicza 21:16. W meczu o III miejsce lepsi okazali się Sławomir Zemlik i Szymon Szymkowiak, którzy w finale "B" pokonali Andrzeja Masiaka i Aleksandra Lecha 21:16.

Za tydzień, w czwartek 18 lipca, drugi z sześciu zaplanowanych turniejów.

Organizator: Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji.
Sponsor: NIERUCHOMOŚCI SZENROK
Partner: Studio WARIAT - znakowanie odzieży, gadżety reklamowe.